Dipten alıp zirveden satan Bitcoin balinası 1.5 yıl sonra ilk kez alım yaptı

Kripto piyasaları yükseliş ve düşüşler konusunda hala bir ikilem içerisinde yer alırken, dipten alıp zirveden satmasıyla bilinen bir balinanın 1.5 yıl sonra ilk kez alım yapması da dikkatlerden kaçmadı.

Bitcoin mart ayındaki 73 bin dolarlık zirvesinden çok uzaklaşmasa da, gelen düşüşler ve altcoin’lerin her defasında daha çok erimesi yatırımcıların “Piyasa nereye gidiyor?” diye endişelenmelerine sebep oluyor. Düşük seviyelerden alması ve zirvelerden satmasıyla bilinen bir balinanın ise son düşüşlerde 400 milyon dolara yakın alım yaptığı görülüyor.

1 milyar dolara yakın kâr etmişti

2022’de ayı sezonunun en sert geçtiği dönemlerde o dönemki fiyatla 794 milyon dolarlık 41 bin BTC alan bu kişi 2023 ve 24’ün yükseliş dönemlerinde ise 46.800 dolarlık fiyattan satış yapmıştı. 19 bin dolardan alım yapan bu kişi 1 milyar dolara yakın kâr etmişti.

1.5 yıl sonra gelen ilk alım

İşte bu başarılı trader’ın yaptığı 395 milyon dolarlık 6070 BTC’lik alım, onun 1.5 yılllık süreç içerisindeki ilk alımı olarak da kayıtlara geçti. Dolayısıyla bu balinanın, bundan sonraki süreçte yükseliş beklediği açıkça görülüyor.

Aşağıdaki grafikte balinaın alım ve satışlarının yapıldığı noktalar da net şekilde gösteriliyor. Bitcoin, haberin yazıldığı dakikalarda 65.700 dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl