FBI’dan kripto uyarısı: 40 milyon dolarlık Bitcoin satabilirler

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yaptığı resmi açıklamayla Kuzey Kore bağlantılı hacker gruplarının bazı adreslerinden Bitcoin çıkışı olduğunu ve bunların satılabileceğini belirtti.

hack (2)

FBI’dan kripto para borsalarına yönelik önemli bir uyarı yapıldı. Kurum, resmi web sitesinden yaptığı açıklamayla Kuzey Kore bağlantılı olan Lazarus ve APT38 gibi hacker gruplarının yeni bir Bitcoin satışı yapabileceğini açıkladı.

Bu satışların bazı borsalar üzerinden de yapılabileceğinin belirtildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kuzey Kore’nin yaklaşık 40 milyon dolar değerde 1580 adet BTC satabileceğini düşünüyoruz Bu Bitcoin’lerin tutulduğu adreslerden çeşitli çıkışlar olmaya başladı. Özel sektör şirketleri bu anlamda fon takibini yapmalı ve bu tür işlemlere karşı dikkatli olmalıdır. Bu adresler ya da onlara bağlı diğer adreslerden gelen bu fonların satışına izin verilmemelidir”

Bilindiği üzere özellikle Lazarus grubu geçen sene mart ayında Axie Infinity’nin Ronin köprüsüne yaptığı saldırıyla adını duyurmuştu. Bu saldırı sonucu 700 milyon dolara yakın kripto para çalınmıştı. Aynı grup Harmony’nin Horizon köprüsüne de saldırmıştı.

Son olarak çok ses getiren Atomic Wallet saldırısının arkasında da yine Kuzey Kore devletine bağlı olduğu iddia edilen bu grupların yer aldığı belirtiliyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl