Kripto yatırım şirketi CEO’su: Bu Bitcoin halving’i çok daha farklı

Bitcoin'de ödül yarılanması, özellikle fiyat etrafında yaşanan tartışma ve analizlerle yaklaşırken, Hong Kong merkezli kripto yatırım firması Token Bay Capital firması kurucusu Lucy Gazmararian, yarılanmanın geçmiştekilerden etki anlamında çok daha farklı olduğunu belirtti.

Bitcoin’de madencilerin ödüllerini yarıya indirecek olan halving’e sayılı günler kala analist ve yatırımcıların yorumları da ana akım medyada daha fazla yer almaya başladı.

Hong Konglu kripto yatırım firması Token Bay Capital kurucusu Lucy Gazmararian, ABD medyasından Bloomberg’ün yayınına katıldı bu halving’in aslında geçmiştekilere göre yazılımsal açıdan bir fark olmsa da, etki bakımından ayrıldığını belirtti.

“ETF’ler sayesinde daha çok para, daha rahat şekilde girdi”

Bitcoin fiyatında diğer halving’lerden farklı olarak fiyatın rekor kırdığını ifade eden yönetici ETF’lerin ise çok daha fazla ve yeni yatırımcı çekmeye devam edeceğini düşündüğünü belirtti:

“Bu yarılanmayı etkileyen birden fazla etken ve faktör var. Büyük bir endüstrinin gittikçe daha da olgunlaşmasının dışında Bitcoin bağlantılı olarak her sene daha fazla inovasyon ve geliştirme görüyoruz. Medyanın dikkati çoğu zaman fiyat odaklı olsa da, bu geliştirmelerin bu duruma takılmadan her zaman devam ettiği aşikar. Ancak tüm bunların dışında bu halving’i farklı kılan büyük unsur, aslında ETF’ler vasıtasıyla kurumsal firmaların oyuna artık dahil olmasıdır. Hatta bu fonlar sayesinde küçük yatırımcının bile daha kolay erişebildiği bir varlık oldu Bitcoin… Artık kimse operasyonel risklerden ya da regülasyon tehlikesi veya saklama zorluklarından bahsetmiyor. Kurumsal firmalar için yeni müşteri kitlesi gelirken, hedge fonları için de bir trade aracı olduğunu görüyoruz. Aslında içeriye ciddi bir para girmeye başladı bu sayede… Milyarlarca dolardan bahsediyoruz. Larry Fink’in de dediği gibi bu ETF, tarihte en hızlı büyüyen ETF oldu. Daha fazla yeni yatırımcı da gelmeye devam edecektir”

Okumadan geçmeyin! | Yüzde 5 bin Yükselen OMNI Coin nedir?

“Halving fiyatlanmıştır”

Yarılanmanın Bitcoin yazılımının içine en başından bu yana programlanarak yerleştirildiğini belirten Gazmararian, bu nedenle fiyatlanmanın da bittiğini düşündüğünü aktardı:

“Halving aslında fiyatlandı diye düşünüyorum. Çünkü halving’in ne zaman olacağını ve ne şekilde olacağını birinci günden itibaren her zaman biliyoruz. Yazılımın içine programlanmış bir durum. Ağın çalışması için, enflasyonun kontrol altında tutulması için bir özellik de diyebiliriz. 3 halving geride kaldı ve 64 tane daha yaşanacak. Yine bu yarılanmayı fiyat olarak farklı kılan bir durum da, halving öncesi Bitcoin’in rekor kırmasıdır. Ancak birçok hareketin de eski döngülere benzediğini görüyoruz. Rekor fiyatlanma dışında , döngüsel açıdan ben çok ciddi bir değişim de görmüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl