“Büyük Para”dan büyük Bitcoin birikimi

Bin -10 bin arasında değişen miktarlarda Bitcoin bulunan cüzdanların sayısının kripto paraların dibe vurduğu kış mevsiminden bu yana önemli ölçüde arttığı tespit edildi.

1656 0

Bin -10 bin arasında değişen miktarlarda Bitcoin bulunduran cüzdanların sayısı, kripto para piyasasının geride bıraktığımız kış mevsiminde dibe vurmasından bu yana keskin bir artış kaydetti. Bu, birilerinin büyük miktarda Bitcoin biriktirdiklerini gösteriyor.

Analiz, “Firm Size” (bin – 10 bin adet Bitcoin bulunanlar) olarak adlandırılan Bitcoin cüzdan adreslerine odaklanıyor ve bu adreslerin şu anda dolaşımdaki arzın yüzde 26’sından fazlasını oluşturduğunu ya da bir başka deyişle 36 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Rapor, Ağustos 2018’de, Firm Size adreslerinin Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %20’sini oluşturduğunu ve 1 yıldan kısa bir zamanda neredeyse %7’lik bir birikim olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in 3 bin 200 dolara düştüğü sıralarda Firm Size cüzdanlarında Bitcoin birikimi 450 bin adet olarak ölçüldü.

Firm Size cüzdanlarının toplam değeri ise günümüzde, Ağustos 2018 tarihinden 6 milyar dolar daha fazla. Diar’ın belirttiğine göre bu adreslerde bulunan BTC’ler ne eski, ne de kayıp. Üstelik son üç ay içinde bunlarla aktif olarak işlem yapıldı.

Ayrıca Diar, 2019’un başından bu yana, yeni basılan BTC’lerin yaklaşık %40’ının Firm Size cüzdanlarına eklendiğini vurguluyor. Bu 100 binden fazla Bitcoin’e denk geliyor.

Raporda daha fazla göze çarpan durum ise Firm Size adreslerinin uzun vadeli görünür bir birikim eğilimi olması. Kripto paralarda ayı piyasasının Ocak 2018’de başlamasından bu yana basılan 955,000 Bitcoin’in yarısının bu adreslerde konsolide olduğu bildiriliyor.

Öte yandan dijital varlıklar fonu Adamant Capital’ın analistleri, bu Nisan ayında, ayı piyasasının son aşamasına girildiğini tahmin etmiş, Bitcoin balinalarının en büyük kripto parayı 2014-2015’i yansıtan bir düzende biriktirdiklerinin altını çizmişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun