Kripto saklama şirketi BitGo’ya 100 milyon dolar yatırım

Kripto para dünyasının en eski şirketlerinden biri olan BitGo, C Serisi fonlama turunda 100 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirketin toplam değeri de bu yatırımla beraber 1.75 milyar dolar oldu.

2013 yılında Mike Belshe ve Ben Davenport tarafından kurulan ve sektörün en eski firmalarından biri olan BitGo şirketi C Serisi fonlama turunda 100 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırımın hangi şirketler tarafından yapıldığı konusundaki detaylar ise henüz belli değil.

ABD medyasından The Block’un geçtiği bilgiye göre, Kaliforniya merkezli şirket elde ettiği bu yatırımı küresel büyümeye ve stratejik şirket alımlarına harcayacak.

Haber BitGo için olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönemde geldi. Şirket son açıkladığı rakamlara göre, yeni müşteri sayısını yüzde 60, yönetimi altındaki varlıkları yüzde 20, fiat saklama değerini yüzde 200 artırdı. Öte yandan stake edilen varlıkların da ciddi şekilde yükseldiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz sene Galaxy Digital şirketinin satın alacağı belirtilen ancak daha sonra tarafların anlaşmazlık yaşadığı hatta davalık olduğu bir sürecin ardından BitGo, Prime Trust şirketini de almak istemişti. Ancak Prime Trust’ın içinde bulunduğu kötü durum, bu alımın da önüne geçmişti. Prime Trust daha sonra iflas etmişti.

BitGo’nun en son yatırım aldığı yıl ise 2017’ydi. Şirket o yıl 42.5 milyon dolar fon toplamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl