Coinbase, Wikileaks’in hesaplarını kapattı – Wikileaks’ten blokaj çağrısı

WikiLeaks Shop Twitter'dan yaptığı açıklama ile Kripto cüzdan ve hesaplarının Coinbase tarafından bloke edildiğini açıkladı.

Kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli uluslararası kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan WikiLeaks’in ticari kolu WikiLeaks Shop, Twitter’dan yaptığı açıklama ile kripto cüzdan ve hesaplarının Coinbase tarafından bloke edildiğini açıkladı.

WikiLeaks Shop’un paylaştığı tweette, Coinbase tarafından gönderilen, kuruluşun hizmet şartalarını ihlal ettiğini belirten ve bu nedenle hizmetlerine erişilemeyeceği anlamına gelen bir e-postanın ekran görüntüsü yer alıyor.

Coinbase ise WikiLeaks Shop’un ihlaliyle ilgili olarak yorum taleplerine cevap vermedi.

WikiLeaks Shop’un tüm gelirleri WikiLeaks’in harcamalarında kullanılıyor. Kullanıcılar ise WikiLeaks Shop’a Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, Dogecoin, Ethereum, Neo, Namecoin, Vertcoin, Monero ve ZCash ile Coinpayments.net üzerinden ödeme yapabiliyorlar.

WikiLeaks’in resmi Twitter hesabı, bu karara tepki olarak önümüzdeki hafta Coinbase’e yönelik küresel blokaj çağrısı yapacağını bildirdi.

Bitcoin savunucusu Andreas M. Antonopoulos ise bu konu hakkında, “Coinbase tarihi tekrarlıyor. Bitcoin, WikiLeaks için kar amacı gütmeyen kuruluşların geleneksel bankacılık sistemlerini kullanamamaya başladığı zamandan beri önemli bir rol oynuyor.” ifadelerini kullandığı bir tweet paylaştı.

Geçtiğimiz Sonbaharda WikiLeaks lideri Julian Assange, ABD hükümetine bankacılık ambargosu nedeniyle kendilerini Bitcoin’e güvenmeye ittikleri için teşekkür etti. Assange ayrıca WikiLeaks bağışçılarından mali engellerden kurtulmak için kripto para kullanmalarını istedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl