Büyük kripto borsalarında son 24 saatte ciddi hacim düşüşleri yaşanıyor

Özellikle SEC'nin Coinbase ile Binance borsalarına açtığı davaların ardından yaşanan fiyat düşüşleri borsaların hacimlerine de yansımaya başladı. Binance büyük fon çıkışları yaşarken, son 24 saatte büyük borsalardaki hacim düşüşleri de %55'e kadar ulaştı.

Dünyanın en büyük kripto para borsaları, ciddi seviyelerde hacim düşüşleri yaşıyorlar. CoinMarketCap’e gre en büyük 9 büyük kripto para borsasının son 24 saatteki hacim düşüşleri %30 ilâ %55 arasında değişiyor.

Dünyanın en büyük borsası Binance’teki hacim %33’lük düşüşle 5.6 milyar dolara inerken, en çok “trade” edilen işlem çifti ise BTC/USDT oldu. Bu çift, toplam hacmin de %23’ünü oluşturdu. SEC’nin açtığı davanın ardından Binance’ten çıkan BTC’lerde de büyük artış olmuştu.

Zincir üstü veri platformu Glassnode’a göre, 1 haftada borsanın Bitcoin bakiyesi %5.7 oranında azaldı. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, Binance bu kayıpların çok daha fazlasını FTX iflasında yaşamıştı. Dolayısıyla borsanın bu zor günleri atlatması nispeten daha kolay gibi gözüküyor.

SEC tarafından dava edilen bir başka borsa Coinbase’in işlem hacmi de son 24 saatte yaklaşık %41 azaldı. Bilindiği üzere Coinbase’in Ethereum “staking” hizmetlerindeki çekim talebi de her geçen gün artıyor. Yatırımcılar, ABD’de “staking”in yasaklanması korkusuyla Ether’lerini çekmek istiyor olabilirler.

Kraken, Bitstamp ve Bitfinex gibi borsalardaki işlem hacimlerinde de yüzde 5 fazla azalma oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl