İki büyük kripto borsası Coinbase ve Bitpanda’dan önemli anlaşma

Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda ile Coinbase borsası yeni bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Anlaşmayla birlikte Coinbase, Bitpanda'ya likdite sağlayacak, Bitpanda ise Coinbase Prime'ın saklama hizmetlerini kullanacak.

ABD’de regülasyonlar konusunda sorunlar yaşayan ve ufukta SEC ile bir de dava gözüken Coinbase borsası, ülke dışındaki adımlarına ise kararlı şekilde devam ediyor. Son olarak Bermuda’da bir türev borsası açan Coinbase, şimdi de Avusturya merkezli borsa Bitpanda’yla önemli bir ortaklığa imza attı.

Anlaşmaya göre Coinbase, Bitpanda’nın likidite sağlayıcılarından biri olacak. Likidite hizmeti sadece Bitpanda’nın “hizmet için yatırım” adlı kolu için sağlanacak. Öte yandan aynı birim, Coinbase’in Prime müşterisi de olacak ve borsanın saklama hizmetlerini kullanacak.

Kurumsallar, Bitpanda hizmetlerini müşterilerine sunabilecek

Yapılan açıklamaya göre bu anlaşma sayesinde, Coinbase’in ABD dışında kalan kurumsal müşterileri Bitpanda’nın bu platformunu da kullanabilecek. Bu sayede Coinbase’in kurumsal kullanıcıları, kendi müşterileri için de, Bitpanda’nın bazı altyapı hizmetlerini sunabilecekler. Bu hizmetler arasında Bitpanda’nın kripto ve hisse senetleri ürünleri de bulunuyor. Bununla birlikte Avusturya bankası Raiffeisenlandesbank, Alman neobank N26, Fransız fintech firması Lydia ve İngiliz Plum şirketleri de Bitpanda’nın bu hizmetlerini kullanıyor.

KYC detayına vurgu yaptılar

Öte yandan ortaklığı duyuran iki borsanın, KYC yani kimlik doğrulama konusuna değinmesi ise gözlerden kaçmadı. İki platform da regüle kurumlar olduklarını ve yüksek seviye KYC standartlarına sahip olduklarını belirttiler.

ABD dışı adımlar sürüyor

Bu anlaşma Coinbase’in ABD dışında sağlam bir altyapı geliştirme isteğinin bir göstergesi olarak görülüyor. SEC ile sürekli sorun yaşayan ve kısa süre içinde davalık olma ihtimali de bulunan Coinbase, Dubai’de bir merkez ofis açacağını duyurmuş, Bermuda bölgesinde bir türev borsası başlatmış ve Uzakdoğu’da da çeşitli alımlar yapmıştı.

Tüm bu adımlara rağmen CEO Brian Armstrong, ABD’den çıkmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl