CFTC başkanı: Kriptoya yeni bir yaptırım dalgası gelecek

ABD Emtia Vadeli işlemler Komisyonu (CFTC) başkanı olan Rostin Behnam, son konuşmasında önümüzdeki 1.5-2 yıllık süre içerisinde küçük yatırımcının kripto paralara olan ilgisinin artacağını ve bunun sonucu olarak da bu alana regülasyon kurumları tarafından yeni bir yaptırım dalgası geleceğini düşündüğünü belirtti.

Dünyanın önemli finans insanlarının toplandığı Küresel Milken Konferansı’nda konuşan isimlerden biri de ABD’nin önemli regülatör kurumlarından biri olan CFTC’nin başkanı Rostin Behnam’dı.

Kripto dünyasının önümüzdeki dönemde regülatörler tarafından daha fazla baskı altına alınacağını düşündüğünü belirten Behnam şu ifadeleri kullandı:

“Bakın regülatörlerin işi yatırımcıları korumaktır. Regülasyon çerçevesi, şeffaflık ve bizim kullandığımız araçlar olmadan, koruma sağlanamaz. Dolandırıcılık ve manipülasyon görmeye devam edersiniz. İşin yasal kısmını geçelim, teknolojinin de ilerlemesi lazım. Bu teknoloji gelişirken de koruma araçlarının ortaya konulması gerekir. Ticaret, internet, dijital varlıklar… Fark etmez, biz bu işe tüketici koruması tarafından bakmak zorundayız. İlgi arttıkça regülatör kurumların baskısı ve nüfuzu da artacaktır”

“Kriptoda yatırımcı kitlesi yeniden ve büyüyerek geldi”

CFTC başkanı ayrıca ABD Kongre üyeleri arasında kripto paralar konusunda ortak bir zemin oluştuğunu da iddia etti ve tüm yaşananlara rağmen de yatırımcı kitlesinin büyüdüğünü söyledi:

“Bu varlık sınıfının bir sürdürülebilir olduğu bir gerçektir. Son altı ay içinde ciddi bir büyüme olduğu açık. 2022’de yaşanan ve sektörü yaralayan pek çok kötü olay var. Bunların sonuçlarıyla mücadele etmek zorundayız. ‘de yaşananlara rağmen piyasa büyümeye devam etti. Yatırımcı kitlesi büyüyor ve yeni yatırımcılar geliyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl