Kripto girişimcisi Chao: Şu an yatırım yapmak için en iyi zaman

Bir dönem Binance Labs'e liderlik edip 2022'de kendi kripto yatırım fon şirketini kuran Gin Chao, verdiği röportajda şu anda içinde bulunduğumuz ayı sezonunda yatırım yapmanın en mantıklı adımlardan biri olduğunu söyledi. Kriptoda benimsenmenin her geçen gün arttığını ve Web3 ile merkeziyetsiz finansta ciddi bir büyüme beklediğini belirten Chao, "Şu anki durum, 2018'de başlayan ve 2019'un sonlarına giden ayı sezonuna çok benziyor" dedi.

Ayı sezonunun ne zaman sona ereceği, yükseliş döneminin başlayıp başlamayacağı ve özellikle regülasyonların çok tartışıldığı bu dönemde kripto fon şirketi CVP NoLimit Holdings’in kurucularından Gin Chao, gelecek adına iyimser bir tablo gördüğünü belirtti.

Uzakdoğu medyasından Forkast’ın sorularını yanıtlayan Chao, sektörün ciddi şekilde büyüdüğünü ve kalabalıklaştığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Akıllı telefonların çıktığı döneme benziyor”

“Şu an içinde bulunduğumuz zamanı akıllı telefonların ilk çıktığını dönemlere benzetiyorum. O dönem de birçok değişik uygulama vardı ve şirketler insanları etkilemeye çalışıyordu. Kriptoda da durum buna benziyor. Temel anlamda kaliteli uygulama yaratan merkeziyetsiz finans şirketlerinin önümüzdeki dönemde yükseleceğini düşünüyorum. Şu an teknik olarak kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Altyapının sağlamlaştırılması gerekiyor. Özellikle hack’lenme olaylarından ötürü kaybedilen fonlar konusunda çözümün bulunması lazım.

“2018-2019 ayı sezonuyla neredeyse aynı”

Şu anki makro durum 2018’in başlarından 2019’un sonlarına doğru giden ayı sezonuyla neredeyse aynı. Küresel çapta enflasyon oranları ve artan faizlere de baktığımızda çok benziyor. Bu dönemlerde yapılan iyi yatırımlar her zaman daha sonra çok daha güçlü şekilde karşımıza çıkarlar.

“Bu döngü bittiğinde kriptoya kurumsal para akacak”

Ayı sezonu bittiği zaman çok ciddi miktarlarda kurumsal paranın kriptoya akacağını düşünüyorum. Şu anda kurumalrda, büyük kurumlarda ciddi bir şüphe var. Regülasyon sorunlarının, varlıkların saklanması problemlerinin çözülmesi gerekiyor. Daha çok Batı Avrupa ve ABD tarafı için bunu söylüyorum.

“2024 başında zirve gelebilir”

Bu genel benimsenme hareketinde volatilite olmaya devam edecek. Eski döngülerden çok da fazla değişik olacağını sanmıyorum. Haziran ayında 17 bin dolar seviyesine inmiştik. Şu anki seviyeye de baktığımda 2024’ün başında yeni bir ATH gelebileceğini düşünüyorum. Bu tarih uzayabilir ama ATH’nin 5 yıl gibi uzun bir sürede geleceğini düşünmüyorum.

“Çin yasakladı, El Salvador para yaptı”

Dünyada hala kararsızlık var. Çin kripto paraları yasakladı. El Salvador ise Bitcoin’i para yaptı. Hindistan’da ciddi bir vergi durumu söz konusu… ABD’nin bundan sonraki yıllarda çok daha iyi bir noktada olacağını düşünüyorum.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl