Kripto fonlarından 584 milyon dolar çıktı: “Bu gerçek bir düzeltme”

Kripto para fonlarından geçtiğimiz hafta 584 milyon dolar net çıkış oldu. İkinci hafta üst üste görülen çıkışlardaki toplam rakam ise 1.2 milyar dolara ulaştı. Raporu hazırlayan CoinShares analisti ise görülen satışların, yatırımcıların bu sene beklenen faiz indirimleri konusundaki kötümserliğinden kaynaklandığını belirtti.

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan CoinShares, haftalık raporunu yayımladı. Şirketin raporuna göre geçtiğimiz hafta dijital varlık ve kripto fonlarından net 584 milyon dolarlık çıkış oldu.

Bitcoin fonlarından net 630, Ether fonlarından ise net 58 milyon dolarlık çıkışlar olurken, çoklu varlık fonlarına ise 98 milyon dolarlık giriş olması gözlerden kaçmadı. Raporda, çoklu varlık yatırımlarındaki pozitif durumun, altcoin’lerdeki büyük erimenin yatırımcılar tarafından bir alım fırsatı olarak görülmüş olmasından ötürü gerçekleşmiş olabileceği ifade edildi.

Öte yandan Chainlink fonlarına 300 bin, XRP fonlarına 700 bin ve Solana fonlarına da 2.7 milyon dolarlık girdi oldu.

“Gerçek bir düzeltme hareketi ile karşı karşıyayız”

CoinShares’in analisti olan ve her hafta bu raporu hazırlayan James Butterfill, yaptığı yorumda, “Gerçek bir düzeltme hareketi içerisindeyiz. Bu satışların, Fed’in bu yıl için yapmayı düşündüğü faiz indirimleriyle ilgili kötümserlik sonucunda geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Büyüklerin hepsinde satışlar var

Kripto fonlarındaki satışların en büyüğü beklendiği üzere ABD’de oldu. ABD satışları 475 milyon dolar, Kanada 110 milyon dolar, Hong Kong 20 milyon dolar ve Almanya 24 milyon dolar civarındaydı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl