CoinShares haftalık kripto raporunu yayımladı: “Piyasa dönüyor olabilir”

Kripto yatırım ürünleri geçtiğimiz haftayı 30 milyon dolar ekside kapadılar. Konuyla ilgili haftalık raporunu yayımlayan CoinShares şirketi ise analizinde, bu çıkışlara rağmen "short-Bitcoin" fonlarındaki satışlara da değindi ve "Bu durum piyasanın döndüğüne yönelik bir işaret olabilir" ifadelerini kullandı.

CoinShares’in haftalık kripto yatırım ürünleri raporu açıklandı. Fonlar net 30 milyon dolar çıkış görürken, 3. haftayı da üstü üste kayıplarla kapadılar. Bitcoin fonları ise haftayı 10 milyon dolar artıda tamamladı.

En kötü performans Ethereum fonlarında…

Haftalık 60.7 milyon dolar satış gören Ether fonları ise 2022’nin ağustos ayından bu yana en büyük haftalık çıkışı yaşamış oldu. Ether fonlarında son 2 haftanın çıkışı ise 120 milyon dolara ulaştı. Bununla birlikte Ether fonları, yılbaşından bu yana en kötü performansı gösteren kipto yatırım ürünü çeşidi de oldu.

“Piyasa dönüyor olabilir”

Çoklu kripto varlık fonları 18 milyon dolar giriş görürken, Solana fonları 1.6 milyon dolar, Litecoin fonları ise 1.4 milyon dolar yatırım aldılar. “Short Bitcoin” fonlarındaki çıkışlar ise dikkat çekti. Fonlar 4.2 milyon dolarlık satış görürken, CoinShares raporunda konuyla ilgili “Piyasa dönüyor olabilir” ifadeleri kullanıldı:

“Short Bitcoin fonlarındaki çıkışlar bu hafta yükselişe geçti. Bu durum piyasa hissayatında bir dönüş olabileceği işareti olarak görülebilir”

XRP fonlarına 300 bin dolar, Chainlink fonlarına ise 600 bin dolarlık yatırımlar girdi.

ABD’deki ETF’lerde ise lider yine BlackRock şirketi oldu. Firmanın iShares Bitcoin fonu haftalık bazda net 84 milyon dolar yatırım aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl