Kripto cüzdanı Ledger, çok tartışılan güncellemesini erteledi

En büyük soğuk cüzdan üreticilerinden biri olan Ledger şirketi, anahtar kelimelerin 3. taraf firmalara verilmesini sağlayan özelliğini erteleme kararı aldı. Açıklama CEO Gauthier'den gelirken, güncellemenin, kodun açık şekilde paylaşılmasından sonra yapılacağı belirtildi.

Ledger firmasının Nano X cüzdanlarına getirdiği Recover adlı güncellemenin ertelendiği açıklandı. Konuyla ilgili kullanıcılara ve kamuoyuna bir açıklama yapan şirket CEO’su Pascal Gauthier, Ledger’ın, bu yeni özelliğin kodunu açık şekilde yayımlamadan, özelliği sunmayacağını belirtti.

“Korkuttuğumuz için özür dileriz”

Ledger Recover özelliğinin tanıtıldığı dönemde kamuoyuyla bir iletişim sorunu yaşadıklarını ve kullanıcıların güncelleme hakkında bu nedenle soru işaretleri barındırdığını belirten Gauthier, Ledger Recover’a ise sonuna kadar inandıklarını söyledi:

“İletişim hatamız herkesi korkuttu ve müşterilerimizin Ledger Recover’ı anlayamamasına sebep oldu. Bunun için özür dileriz. Kimseyi şaşırtmak ya da korkutmak istemezdik. Bu deneyimden çok şey öğrendik ve bunu gelecekteki iletişim tarzlarımızda anlayacaksınız. Ancak biz yaşananlara rağmen, Ledger Recover gibi bir hizmetin gerekliliğine sonuna kadar inanıyoruz. Kripto ahlakı gereği herkesin, kendi varlıklarını koruma hakkına sahip olduğunu düşünüyoruz ancak anahtar kelime korumak ve yeniden elde etmek de başlı başına bir sorundur”

“Yeni kripto kullanıcı dalgası zorlanacak”

Ledger’ın çalışma sisteminde artık şeffaf olma kararı aldıklarını ve Recover özelliği için de aynı şeyi yapacaklarını belirten CEO şu ifadeleri kullandı:

“Açık kaynak paylaşımını hızlandırma kararı aldık. İşletim sisteminin temel bileşenlerinden başlayarak mümkün olduğu kadar Ledger sistemini sizlere açacağız. Bunu tam olarak yapıncaya kadar da, Ledger Recover’ı başlatmayacağız. Bugün birçok kişi anahtar kelimelerini ya kendi saklamıyor ya da onlara sahip değil. Dolayısıyla varlıklar sürekli tehlike altında yer alıyor. Yeni kripto kullanıcı dalgası geldiği zaman bu konulara adapte olmada zorlanacaklar. Dolayısıyla bu hizmetler çok önemli diye düşünüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl