Kripto donanım cüzdan üreticisi Ledger’a 100 milyon euro yatırım

En büyük iki kripto soğuk cüzdan üreticisi şirketten biri olan Ledger, satışlarının adeta patlama yaptığı bir dönemde 100 milyon euroluk yatırım aldı. Şirketin toplam değeri de bu yatırımla beraber 1.3 milyar euro oldu.

ledger

Özellikle FTX borsasının iflası ve Terra LUNA ekosisteminin çöküşüyle birlikte daha fazla önem kazanan soğuk cüzdanların satışlarında patlama yaşanırken, en büyük üreticilerden biri olan Ledger şirketi de tam 100 milyon euro yatırım aldı.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre şirket bu yatırımın ardından, 1.3 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Ledger’ın, nisan ayı ortası ve daha sonra bilinmeyen bir tarih olmak üzere önümğzdeki dönemde 2 yatırım turu daha olacak.

“Paranızı artık İsviçre bankalarında bile tutamıyorsunuz”

Paris merkezli şirketin CEO’su Pascal Gauthier aldıkları yatırımla alakalı Bloomberg’e konuştu ve kendileri için 2023’ün de iyi başladığını söyledi:

“Yaşanan iflas olayları insanların, ‘Aman Tanrım, kripto paramı bir borsada bırakmam çok tehlikeliymiş’ demesine yol açtı. Ve şimdi, 2023 de bizim için çok iyi başladı. Çünkü insanlar paralarını bir İsviçre bankasında bile tutamayacaklarını gördüler”

Gauthier, gelen yatırımı hem işlerini büyütmede hem de üretimi artırıp dağıtım konusundaki ağlarını genişletmede kullanacaklarını söyledi.

FTX çöküşünden sonra satışlar patlamıştı

Ledger CEO’su, en çok satış yaptıkları ayın ise 2022’nin kasım ayı olduğunu belirtti. Bu zaman diliminde FTX borsası iflas etmiş ve CEO SBF de tutuklanmıştı.

Gaulthier ayrıca dünyadaki tüm kripto paraların yüzde 20’lik, tüm NFT’lerin de yüzde 30’luk kısmının Ledger cüzdanlarında tutulduğu bilgisini de verdi.

Dev yatırımcılar geliyor

Ledger, daha önceki yatırım turlarında 10T, Cap Horn, Morgan Creek, Cathay Innovation ve Goldman Sachs gibi devlerden yatırım almıştı. Bu yeni yatırım turuna katılan şirketlerin içinde ise True Global Ventures, Cité Gestion SPV, Digital Finance Group ve VaynerFund gibi büyük firmalar bulunuyor.

 

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl