Kripto dolandırıcısı Do Kwon karantinaya alındı

Terra LUNA kripto sisteminin kurucusu olan ve geçtiğimiz hafta Karadağ'da tutuklanan Do Kwon'un 3 Nisan gününe kadar hapishanede koronavirüs önlemleri kapsamında karantinada kalacağı açıklandı. Kwon sadece avukatı ve doktoruyla görüşebiliyor.

Kripto para piyasasından en az 60 milyar doların silinmesine ve sert bir ayı sezonunun yaşanmasına neden olan Terra LUNA’nın kurucusu Do Kwon’un koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındığı belirtildi.

“Sağlık durumu iyi, özel isteği yok”

ABD medyasından Bloomberg’in özel bir röportaj yaptığı Kwon’un kaldığı hapishanenin müdürü de, Terra LUNA kurucusunun kendilerinden özel hiçbir talebi olmadığını söyledi. Hapishane müdürü ayrıca, Kwon’un sağlık durumunun iyi olduğunu ve doktoru ile avukatı dışında da kimseyle görüştürülmediği bilgisini verdi. Kwon, geçtiğimiz hafta cuma günü, şirketinin finans yöneticisi olan Hon Chang Joon ile birlikte Podgorica kentinde yakalanmıştı. Kwon’un Chang Joon ile de görüşemediği belirtildi.

İade talebi henüz yok

Bloomberg’in Karadağ’daki muhabirleri ayrıca ülkedeki otoritelerle de konuştular. Verilen bilgilerde, şu ana kadar hiçbir şekilde, ne Güney Kore ne de ABD’den Karadağ’a bir iade talebinde bulunulmadığı ifade edildi.

Bilindiği gibi Kwon ve ortağı Chang Joon, Korece ifade vermek istemişler ve otoriteler Güney Koreli resmi bir tercüman arayışına girmişlerdi.

Bloomberg, haberinde ayrıca Kwon’un kaldığı hapishanenin fotoğrafını da yayımladı. Podgorica kentinin kuzeyinde yer alan hapishane Spuz kasabasına bağlı…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl