Kripto karşıtı senatör Warren’dan SBF’ye FTX mektubu

Geçtiğimiz hafta iflas eden ve dünyada en çok tartışılan konulardan biri olan FTX borsasının iflası konusunda iki senatör Elizabeth Warren ve Dick Durbin, hem Sam Bankman-Fried hem de yeni CEO John Ray'e bir mektup gönderdiler.

FTX’in iflasıyla ilgili mahkeme dosyaları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlarken iki senartör Elizabeth Warren ve Dick Durbin, FTX’in hem eski hem de yeni CEO’suna şirketin durumuyla ilgili bir mektup yazdılar.

“Kripto dolandırıcılar için vâr olan bir yerdir”

Ortak yazılan mektupta kripto paralar için ağır ifadeler yer alırken, iki CEO’dan da iflasa götüren süreç ile ilgili şeffaf açıklamalar talep edildiği belirtildi. Kamuoyunun, neler olduğuyla ilgili net ve açık ifadelere ihtiyacı olduğunun altı çizilen mektupta ayrıca, “FTX’in çöküşü bizlerin kripto endüstrisiyle ilgili uzun süredir ifade ettiği çekincelerimizin doğru çıktığını göstermiştir. Kripto dolandırıcılar ve insider bilgi sahibi kişiler için vâr olan bir yerdir” denildi.

“Tamamiyle açgözlülük ve aldatma…”

Mektupta ayrıca yaşananların tamamiyle bir açgözlülük ve aldatma hissiyatı sonucunda ortaya çıktığı ve kamuoyunun net bir açıklamayı hak ettiği belirtildi:

“Şu çok açık ki, kamuoyu FTX’in ve ona bağlı diğer şirketlerin çöküşüyle ilgili tam ve şeffaf bir raporu hak etmektedir”

Demokrat Parti ironisi…

Mektuba imza atan iki senatörün de Demokrat Parti üyeleri olmaları dikkat çekiyor. Bilindiği üzere FTX’in istifa eden CEO’su Sam Bankman-Fried de Demokrat Parti’nin en yüksek bağış yapan ikinci kişisiydi. SBF, son ara seçimlerde de Demokrat Parti’ye 14 milyon dolar bağışlamıştı.

Son 1 senede kripto para karşıtlığıyla önplâna çıkan Warren, ABD’de kripto paraların tamamiyle yasaklanmasını istiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl