Kripto platformu eToro İspanya Merkez Bankası’ndan onay aldı

İçinde kripto paraların da bulunduğu çok varlıklı finansal hizmetler şirketi eToro, İspanya'dan da sanal varlık hizmet sağlayıcısı unvanı almayı başardı. Şirketin kaydını İspanya Merkez Bankası resmen onayladı.

İngiltere merkezli finans şirketi eToro bugün yaptığı açıklamayla sanal varlıklar, fiat para ve diğer saklama hizmetleri konusunda İspanya Merkez Bankası’ndan lisans aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili eToro’dan yapılan değerlendirmede şu ifadeler kullanıldı:

“Bu lisans, tüketicinin korunmasına öncelik veren, aynı zamanda yeniliği getiren ve bireysel yatırımcıların finansal araçlara erişimini sağlayan bir şirket olma taahhüdümüzün bir kanıtıdır. Uzun süredir kripto ve blok zinciri teknolojisinin destekçisi olan bir şirket olarak İspanya Merkez Bankası’ndan bu lisansı almış olmaktan gurur duyuyoruz”

Hatırlanacağı üzere eToro geçen seneden bu yana önemli bir büyüme stratejisi güdüyordu. Şirket opsiyon borsası Gatsby’yi 50 milyon dolarlık bir anlaşma karşılığında satın almış ve ABD piyasasında daha güçlü hale gelmişti. Gatsby, komisyonsuz hisse senedi alım ve satım olanakları da sunuyor.

eToro haziran ayında ise, ABD’de SEC’nin açtığı davalar nedeniyle MANA, MATIC, ALGO ve DASH’i de platformundan kaldırmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl