Kripto faiz platformu Nexo’ya 300 kişiyle polis baskını

Terra LUNA çöküşünden sonra iflas etmeyen nadir büyük kripto kredi/faiz platformlarından biri olan Nexo'nun Bulgaristan ofisine polis baskını yapıldı. Savcıların da katıldığı baskının, kara para aklama şüphesi nedeniyle yapıldığı belirtiliyor. Nexo ise iddiaları reddeden bir açıklama yaptı.

Kripto borç ve faiz verme platformu Nexo, Bulgaristan’da bir kara para aklama soruşturması nedeniyle polis ve savcı baskınına uğradı. 300 kadar görevlinin katıldığı baskında birçok devlet kurumunun görevlileri de yer aldı.

Bulgaristan başsavcılığından yapılan açıklamada başkent Sofya’da yapılan baskının “Nexo’nun yasa dışı hareketlerini durdurmak” maksadıyla yapıldığı belirtildi. Platformu kullanan bazı kişilerin de resmen terörist hareketleri finanse etmekle suçlandığı açıklandı.

Nexo’dan açıklama: AML ve KYC kurallarını uyguladık

Nexo ise resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, hizmet verdiği ülkelerde her zaman regülasyon kurallarına uyduğunu, AML ve KYC gibi gereksinimleri sert şekilde taviz vermeden uyguladığını hatta kendisine gelen birçok iş teklifini de regülasyonlar nedeniyle reddettiğini belirtti.

“Önce baskın yap sonra soru sor taktiği yapıyorlar”

Regülatörlerin son dönemde kripto para dünyasında yaşananlar nedeniyle, “önce baskın yap, sonra soru sor” taktiğini benimsediğini ve bunun doğru olmadığını belirten şirket, “Yozlaşmış ülkelerde haraç verme gibi konular her zaman karşınıza çıkar ama bu da geçecek” dedi.

Nexo’nun Rusya’yla ilgili olan yaptırımları deldiği iddia ediliyor ancak şirket, Ukrayna savaşının ilk günlerinden bu yana her türlü yaptırım ve yasağı sonuna kadar uyguladığını aktardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl