Kripto fiyatları Fed’e rağmen artabilir: Grayscale analizi

Dünyanın en büyük dijital fon şirketi Grayscale, kripto paralar ve fiyatlanmalarıyla ilgili yeni bir analiz paylaştı. Şirket, yarınki Fed toplantısının önemine değindi ve faiz artış kararı çıkmasının dâhi kriptolarda yükselişi durdurmamasını beklediğini belirtti.

FTX çöküşünün yaşandığı ve fiyatların ciddi şekilde düştüğü bir dönemde iflas söylentileri çıkan hatta çatı şirketi DCG’nin, Genesis firmasıyla davalık olduğu Grayscale, kriptoda yükseliş beklediğini belirten bir analiz paylaştı.

“Piyasayla uyumluysa sorun yok”

Analizde, Fed’in 25 baz puanlık artışının dâhi kripto paralarda yükselişler gelmesine engel olmayabileceği çünkü bu durumun piyasa beklentileriyle uyuştuğu yazıldı ve şu ifadeler kullanıldı:

“FOMC toplantısı nisan ayında yapılmamıştı. 3 Mayıs’taki toplantıda 25 baz puan artış yapılıp yapılmayacağının kararı verilecek. Risk varlıkları genelde Fed faiz artışlarından olumsuz etkilenirler ancak piyasa beklentileriyle uyuştuğu için kripto bu karardan sonra da yükselişler görebilir. Özellikle ek bir faiz artışı ve enflasyonun düşmesi bu anlamda piyasa beklentileriyle uyuşuyor”

“Bitcoin bu durumlardan etkilenebilir”

Analizde ayrıca Bitcoin’in nisan ayında gördüğü sert volatiliteye de değinildi. Özellikle Arkham kaynaklı çıkan Mt. Gox ve ABD hükumeti cüzdanlarının hareket ettiği yönündeki haberin panik yarattığı ve yılın ikinci en büyük pozisyon tasfiyesinin yaşandığı kaydedildi.

Bu tür haberlerin Bitcoin’in önümüzdeki dönemdeki fiyatlanmalarını da etkileyeceğinin beklendiği ifade edilirken, “Büyük fon sahiplerinin buradaki haberleri görüş biçimleri ve hareketleri Bitcoin’in fiyatını etkileyecektir” denildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl