Kripto ve fintech firması Revolut’a lisans için “Ret” cevabı geliyor

İngiltere merkezli fintech firması Revolut'un yaptığı bankacılık lisansı başvurusuna "ret" cevabı verilebileceği belirtildi. Konu hakkında İngiltere Merkez Bankası'nın da, Hazine'yi bilgilendirdiği iddia edildi.

İngiltere merkezli neobank ve fintech şirketi Revolut, merkez bankasından ret cevabı alma tehlikesiyle karşı karşıya… İngiliz medyasından Telegraph’ın haberine göre, merkez bankası Bank of England, Birleşik Krallık Hazinesi’ni konu hakkında bilgilendirdi ve Revolut’un bankacılık lisansı başvurusunu reddedeceğini bildirdi.

Konu hakkında merkez bankası yetkililerinden bir açıklama yapılmazken, Revolut sözcüsü ise, devam eden lisans başvuruları hakkında görüş belirtmediklerini söyledi.

2021 rakamları şüphe çekmişti

Hatırlanacağı üzere Revolut’un finansal durumu, şirket denetçisi olan BDO’nun 2021 rakamlarını şüpheli bulduğunu açıklamasından sonra tartışma konusu olmuştu. Denetçi şirket BDO, 765 milyon dolara tekabül eden gelirlerin 4’te 3’lük bölümünü doğrulayamadığını açıklamıştı. BDO ayrıca bazı bilgilerin de yanlış verilmiş olabileceğini ifade etmişti.

Firma 2021 yılında kripto para işlemlerinden gelen gelirlerin, tüm gelirlerinin 3’te birini oluşturduğunu duyurmuştu.

İngiltere Merkez Bankası’nın Revolut’a lisans vermemesi durumunda şirketin neobankacılık hizmetlerinde bir aksama ya da durdurma olmayacak. Ancak Birleşik Krallık vatandaşlarına “mortgage” kredisi ya da diğer krediler verilemeyecek.

Revolut bir süredir kendi token’ını çıkarmayı da planlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl