Kripto yatırım firması Dragonfly’dan Bitget’e 10 milyon dolar yatırım

Son dönemin yükselen borsası Bitget, ABD merkezli kripto yatırım firması Dragonfly Capital'dan 10 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırımın, Bitget borsasının cüzdan sağlayıcısı BitKeep'i satın almasından birkaç hafta sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Tam bir sene önce nisan ayında 650 milyon dolarlık yatırımıyla büyük ses getiren kripto odaklı yatırım firması Dragonfly Capital, son dönemin yükselen değeri Bitget borsasına 10 milyon dolarlık stratejik yatırım yaptı.

Yatırımın, borsanın, 9.5 milyonluk müşteri kitlesiyle Asya’nın en büyük cüzdan sağlayıcılarından olan BitKeep’i satın alması ve 30 milyon dolarlık ek yatırım yapmasından birkaç hafta sonra gelmesi de dikkat çekiyor. Bu alımdan önce Bitget’in toplam müşteri sayısı yaklaşık 8 milyondu.

Özellikle FTX’in iflasının ardından türev borsalarda müşteri kapma yarışının arttığı biliniyordu. Şu anda spot tarafta olduğu gibi türev alanında da Binance en büyük borsa konumunda… Açık pozisyonlar ve işlem hacmi bakımından ise türev borsalar arasında Bitget, 5. sırada bulunuyor.

Spot ve getiri ürünlerine ayrılacak

Konuyla ilgili Bitget borsasından yapılan açıklamada, Dragonfly’dan gelen yatırımın daha çok spot işlem tarafı ve getiri sağlayan ürünler oluşturmak adına harcanacağı kaydedildi. Bitget’in bu yatırımla birlikte “launchpad” kategorisinde de ilerleme sağlamak istediği ifade ediliyor. Bilindiği gibi “launchpad”ler ile erken dönem token projeleri hem kendi reklamlarını yapabiliyor hem de borsa yatırımcıları büyük kazançlar elde edebiliyor.

Daha çok Latin Amerika bölgesi, Asya ve Avrupa’ya hizmet veren Bitget borsası özellikle Lionel Messi ve Juventus kulübüyle yaptığı reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla ismini duyurmuştu.

 

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl