Kripto fonları haftalık bazda tüm zamanların rekorunu kırdı

Kripto ve dijital yatırım ürünlerinde haftalık girişlerde tüm zamanların rekoru kırıldı. CoinShares'in haftalık raporunda, geçtiğimiz hafta bu ürünlere gelen yatırımın 2.9 milyar dolara ulaştığı ve bir önceki haftanın 2.7 milyar dolarlık rakamının geçildiği belirtildi.

Dijital varlık ve kripto yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta rekor kıldı. Ürünler 2.9 milyar dolarlık yatırım aldı. Sene başından bu yana yapılan yatırım değeri ise toplamda 13.2 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, 2021 yılındaki toplam 10.6 milyar dolardan %30 kadar daha fazlaydı.

En fazla yatırım yine Bitcoin’e…

2.91 milyar dolarlık net yatırımın 2.8 milyar doları Bitcoin fonlarına girdi. Ethereum fonlarından 14 milyon dolar, Solana fonlarından ise 2.7 milyon dolarlık çıkış oldu.

Short Bitcoin’e büyük yatırım

Bitcoin’in 73 bin dolarla tarihi rekor kırdığı haftada, “short Bitcoin” fonlarına da 26 milyon dolar yatırım geldi. Bu rakam, “short Bitcoin” fonlarına son 1 senede giren en büyük yatırım oldu.

Polkadot ön plana çıktı

Binance fonlarına 1.5 milyon dolar, Litecoin fonlarına 2.3 milyon dolar, Cardano fonlarına 1.2 milyon dolar ve Polkadot fonlarına da 3.1 milyon dolarlık yatırım girdisi oldu.

ABD açık ara önde

Bölgesel olarak ise ABD ETF’leri yine büyük fark yarattı. ETF’lere 2.95 milyar dolar girdi oldu. Brezilya’daki kripto ETF’leri de 23.7 milyon dolarlık yatırım aldılar. İsveç fonlarından 21 milyon dolar, İsviçre fonlarından ise 32 milyon dolar çıktı.

Grayscale, yönetimi altındaki 37 milyar dolar ile en büyük kripto fon şirketi olurken, BlackRock’ın iShares’i ise 16 milyar dolar ile ikinci sırada yer aldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl