Yönetim altındaki kripto fonları son boğa dönemi seviyesine ulaştı

Dijital varlık ve kripto fonlarına geçtiğimiz hafta net 2.45 milyar dolarlık girişler oldu. Yatırımların büyük bölümü ABD'deki Bitcoin ETF'leri vasıtasıyla olurken, küresel çapta yönetim altındaki kripto fonlarının değeri de 2021'in aralık ayındaki seviyeye ulaştı.

Dijital varlık yatırım ürünleri ile kripto fonları geçtiğimiz haftayı da pozitif kapadı. Fonlara net 2.45 milyar dolarlık yatırım gelirken buradaki en büyük pay yine Bitcoin’deydi. En büyük kripto paranın fonlarına 2.423 milyar dolarlık net girişler oldu.

Short-Bitcoin’e önemli meblağ

Ethereum fonları 21 milyon dolar net yatırım alırken, short-Bitcoin fonları ise son dönemin en yüksek rakamlarından biri olan 5.8 milyon dolarlık net yatırım aldılar. Geçtiğimiz hafta 6 milyon dolarlık net yatırım alan Cardano’dan bu kez 5.9 milyon dolarlık çıkış olması da gözlerden kaçmadı. XRP fonları da 400 bin dolarlık yatırım aldılar.

67 milyar dolar ile boğa dönemi rakamları görüldü

Son dönemde ciddi şekilde yatırım alan ETF’ler ve diğer kripto fonları her geçen gün daha fazla ilgi görürken, küresel çapta yönetim altında olan fonların değeri de 67 milyar doları geçti. Böylece rakam 2021’in aralık ayındaki zirveyi de aşmış oldu. O dönem Bitcoin, 69 bin dolarlık seviyeden aşağıya düşmeye başlamış ve ayı sezonunun başlangıcının işaretleri ilk kez görülmüştü.

ABD %99’unu aldı

Bölgesel çapta ABD yine zirvedeydi. 2.45 milyar dolarlık net rakamın 2.40 milyar doları ABD tarafından geldi. İsviçre ve Almanya ise haftayı, sırasıyla 16 ve 13 milyon dolar ile kapadılar.

Grayscale şirketinin geçen haftaki kümülatif satışı da 623 milyon dolar oldu. Şirketin yönetimi altında hala 32 milyar dolarlık kripto fonu bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl