Kripto fonlarında 1 ay sonra çıkış: Yatırımcıların tercihi Ether oldu

Dijital ve kripto yatırım fonlarında geçen haftanın rakamları açıklandı. Fonlardan toplamda 6.5 milyon dolarlık çıkış olurken, Bitcoin fonlarından net 13 milyon dolar çıkması gözlerden kaçmıyor. Yatırımcılar Bitcoin'den çıkarken Ethereum'a ise 6.6 milyon dolarlık giriş oldu. XRP fonları da önemli yatırımlar aldı.

4 haftada toplamda 742 milyon dolarlık girişin olduğu kripto para fonlarında geçtiğimiz hafta ise küçük de olsa çıkışlar gözüktü. Toplam net çıkış değeri 6.5 milyon dolar oldu. Bitcoin fonlarından yaklaşık 13 milyon dolarlık satışlar yapılırken, aslında bu çıkışların 5.5 milyon dolarlık kısmını da “short Bitcoin” fonları oluşturuyordu.

Ethereum’a beklenmedik yatırım

Bitcoin dışında kalan kripto fonlarına ise önemli yatırımlar yapıldı. Ethereum fonları 6.6 milyon dolarla haftanın en çok yatırım alan fon grubu oldu. Ether fonları yılbaşından bu yana hala 68 milyon dolar ekside yer alıyor. Bu yoğun fon girişi gidişatın değiştiği anlamına gelebilir.

Ripple’da dava etkisi görülmeye başladı

Uzun zamandır artıda olan ancak çok yüksek yatırımlar da almayan XRP fonları ise bir önceki haftada çıkan hakim kararının etkisini hafiften de görmeye başladı. XRP fonlarına geçen hafta 2.6 milyon dolarlık yatırım girdi.

Son dönemin yükselen yıldızı Solana 1.1 milyon dolar, Polygon ise 700 bin dolarlık yatırım aldı. Halving’in yaklaştığı Litecoin’den de 300 bin dolarlık çıkış oldu.

Toplam yönetim altındaki varlık değeri 37 milyar dolar olurken bu rakamın 24.8 milyar dolarını ise Grayscale fonları oluşturdu.

Kanada ve ABD’de çıkışlar

Ülke bazı fon yatırımlarında geçtiğimiz haftalarda BlackRock etkisiyle coşan ABD ve Kanada ise haftayı durgun kapattı. ABD’li fonlardan 8.9 milyon dolar, Kanadalı fonlardan ise 12.2 milyon dolar çıkış oldu. Ancak ABD’li fonların sene başından bu yana 385 milyon dolar artıda olduğunu söylemekte fayda var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl