Bitcoin, Ether ve altcoin fonları haftayı artıda kapadı: CoinShares raporu

Dijital varlık ve kripto para fonları geçtiğimiz haftayı da artıda kapadılar. Fonlar genel çapta net 185 milyon dolar yatırım alırken, 4. kez üst üste haftarı pozitif tamamladılar. Bitcoin ve Ether gibi birçok altcoin fonuna yatırım olurken, "short-Bitcoin" fonlarından da çıkışlar vardı.

CoinShares geçtiğimiz haftaya dair kripto fon raporunu yayımladı. Açıklanan rakamlara göre kripto fonları geçtiğimiz haftayı 185 milyon dolar net yatırımla kapadı. En büyük pay her zaman olduğu gibi Bitcoin’e aitti. Bitcoin fonları haftayı 148 milyon dolar yatırımla tamamladılar.

Ether’de geri dönüş emareleri var

Fonlar 4. kez üst üste haftayı artıda kapatırken, Ether fonları 33.5 milyon dolar yatırım aldı. ETH fonları böylece 2. hafta da üst üste girişler görmüş oldu. Bu iki hafta öncesinde ETH fonları, toplamda 10 hafta üst üste çıkışlar yani satışlar görmüştü. Bu durum yatırımcıların ETH ETF’lerine olan inancını da gösteriyor.

Altcoin’ler ve Solana’ya güçlü yatırımlar

Solana fonları 5.8 milyon dolar yatırım alırken, bu rakam XRP için 800 bin dolar, Cardano için 300 bin dolar ve Chainlink için de 1 milyon dolardı.

Short Bitcoin’lerden çıkış

Öte yandan Bitcoin’in değer kaybına yatırım yapan “short-Bitcoin” fonlarında ise 3.5 milyon dolarlık net çıkış vardı. Bu durum özellikle ETF yatırımcılarındaki hissiyatın pozitif olduğunu gösterdi.

Hisse senetlerinde satış görüldü

Kripto fonlarında görülen tüm olumlu havaya rağmen ise, blok zinciri odaklı çalışan şirketlerin hisselerinde ise düşüşler vardı. Bu çıkışlar hafta boyunca 7.2 milyon dolar olurken, sene başından bu yana ise 516 milyon dolara ulaştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl