Kripto yatırım fonlarından geçen hafta 126 milyon dolar çıktı

Haftanın son iş gününde piyasaların kapandığı dakikalarda yaşanan İran-İsrail gerginliğiyle düşüşe geçen kripto paralardaki bu hareketler fonlara tam anlamıyla yansımadı. Kripto fonlarından net 126 milyon dolarlık çıkış olurken, Bitcoin 110 milyon dolar, Ethereum ise 29 milyon dolar satış gördü. Altcoin fonlarına sürpriz girişlerin olması da dikkat çekti.

Kripto yatırım fonları geçtiğimiz haftayı ekside kapadı. Özellikle İran’ın İsrail’e düzenlediği İHA ve füze harekatı kripto paralarda düşüş getirdi ancak bu durum fon piyasasına ise tam anlamıyla yansımadı. Cuma akşamı piyasaların kapanışına yakın başlayan gerignlikte zirve ise cumartesi günkü saldırıyla birlikte görülmüştü.

CoinShares’in hazırladığı rapora bakıldığında ise satışların sınırlı seviyede kaldığı görülüyor. Bitcoin fonlarından 110 milyon dolar, Ether fonlarından ise 29 milyon dolarlık net çıkışlar oldu. Sene başından bu yana ciddi şekilde yatırım alan Solana fonlarında da net 3.6 milyon dolarlık satış vardı.

Altcoin fonlarında sürprizler sürüyor

Geçtiğimiz hafta birçok altcoin fonunun şaşırtan girişler gördüğü bu kategoride haftanın sürprizleri ise Decentraland (MANA), Basic Attention Token (BAT) ve LIDO’dan (LDO) geldi. Bu token’ların fonları sırasıyla 4.9, 2.9 ve 1.8 milyon dolarlık yatırımlar aldılar.

Yine geçtiğimiz hafta ciddi yatırım alan Polkadot (DOT) fonları, bu haftayı da 800 bin dolar artıda tamamladı.

Short Bitcoin fonları da 3 haftalık çıkışların ardından 1.7 milyon dolarlık yatırım aldılar. Litecoin fonlarına 1.6 milyon dolar ve XRP fonlarına da 300 bin dolarlık girişler oldu.

Grayscale 750 milyon dolar sattı

ABD merkezli ETF’lerde net 145 milyon dolarlık çıkışlar olurken, burada Grayscale yine başroldeydi. Grayscale’in GBTC fonundaki net satış 751 milyon dolar oldu. BlaclRock’ta 486, Fidelity’te ise 90 milyon dolarlık net haftalık giriş vardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl