Kripto fonları 5 hafta sonra ilk kez pozitif kaldı: Altcoin yatırımları sürüyor

Kripto para fonları geçtğimiz haftayı uzun zaman sonra pozitif kapamayı başardı. Fonlar 5 hafta sonra ilk kez giriş görürken, rakam ise net 130 milyon dolardı. Bitcoin fonları 144 milyon dolarlık net yatırım alırken, son haftalarda olumlu giden Ether fonları ise bu kez 14.4 milyon dolar çıkış gördü. Solana fonlarına olan güçlü yatırım da dikkat çekti.

Dijital varlık ve kripto para fonları haftalar sonra giriş görmeyi başardı. Fonlar geçtiğimiz haftayı 130 milyon dolar artıda kapadı. Bitcoin fonları yine en çok yatırımı alırken rakam 144 milyon dolardı. Ether fonlarından 14.4 milyon dolar çıkarken, Solana’daki 5.6 milyon dolarlık girişler de dikkat çekti.

Short Bitcoin’de çıkışlar sürüyor

Bitcoin’in düşüşüne işlem açılan “short Bitcoin” fonlarından bu hafta net 5.1 milyon dolar çıkarken, son 8 haftanın çıkışı da 18 milyon dolara yükseldi.

Altcoin fonlarında girişler devam…

Öte yandan Bitcoin çıkışlarına rağmen son haftalarda yatırım alan altcoin fonlarında da bu gidişatın devam ettiği görülüyor. Polkadot fonları 1.2 milyon dolar yatırım alırken, XRP fonlarına olan giriş de 600 bin dolardı. LTC fonları da 100 bin dolarlık pozitif bir rakamla haftayı kapadı.

Bölgesel bazda haftayı ABD ETF’leri 135 milyon dolar ile zirvede kapatırken, yeni yeni dünyaya açılan Hong Kong ETF’lerinde ise bu rakam 19 milyon dolardı.

Almanya ETF’lerinden 15 milyon dolar, Kanada ETF’lerinden ise 20 milyon dolarlık çıkışlar da gözlerden kaçmadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl