Kripto fonlarındaki kümülatif net yatırım rekor kırdı: Filecoin (FIL) detayı

Kripto ve dijital yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta net 646 milyon dolarlık yatırım geldi. En çok yatırım 663 milyon dolar ile Bitcoin fonlarına olurken, Ethereum fonları ise haftayı 22 milyon dolar ekside kapadı. Fonlar sene başından bu yana toplamda 13.8 milyar dolarlık net yatırıma ulaşarak tarihi rekorunu da kırdı. Filecoin fonlarına olan yatırımlar da gözlerden kaçmadı.

Avrupa’nın en büyük kripto fon yatırım şirketi olan CoinShares’in haftalık raporu yayımlandı. Şirketin araştırma görevlisi olan James Butterfill imzasıyla paylaşılan rapora göre kripto fonları, sene başından bu yana toplamda 13.8 milyar dolarlık yatırıma ulaştı ve kendi rekorunu kırdı.

“Short Bitcoin” fonları erimeye devam

Fonlar haftalık bazda 646 milyon dolarlık net yatırım gördüler. Bitcoin için net rakam 663 milyon dolar olurken, Ethereum’da ise 22 milyon dolarlık çıkış vardı. Bitcoin’in düşüşüne yatırım yapan “short Bitcoin” fonları ise haftayı 9.5 milyon dolar ekside kapadı. “Short Bitcoin” fonları son 3 haftayı da böylece kayıplarla kapamış oldu.

Hacimler düşüyor: “Genel istekte azalma var”

CoinShares araştırma görevlisi olan James Butterfill, yatırımcıların genel isteğinde bir azalma olduğunu belirtti ve “Hacimler mart ayında göre ciddi şekilde düştü. Mart ayının ilk haftası 43 milyar dolar olan haftalık hacim, geçen hafta 17.4 milyar dolara düştü. Bu da istek ve açlık seviyesinde bir düşüşe işaret ediyor” dedi.

Filecoin detayı…

Öte yandan birçok altcoin fonu da girişler görerek haftayı pozitif tamamladı. Litecoin 4.4 milyon dolar ile bu anlamda zirveye kurulurken, Solana fonları 4 milyon dolar, Polkadot fonları 600 bin dolarlık yatırım aldı. Veri saklama projesi olan Filecoin’in (FIL) fonlarına olan yatırım ise net 1.4 milyon dolar oldu.

ABD merkezli ETF’ler 648 milyon dolarlık net yatırım görürlerken İsviçre ise 27 milyon dolarlık çıkışlarla haftayı ekside tamamladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl