Kripto fonlarından 21 milyon dolarlık çıkış: Altcoin’lere yatırım var

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares, haftalık raporunu yayımladı. Kripto fonlarından 20.9 milyon dolarlık çıkış olurken, çıkışların 19.4 milyon doları Bitcoin'dendi. Ethereum dışındaki altcoin fonlarına ise girdilerin olması dikkat çekiyor.

Dijital varlık yatırım ürünleriyle ilgili geçtiğimiz hafta rakamlarını gösteren CoinShares raporu yayımlandı. Bu yatırım fonlarından toplamda 20.9 milyon dolarlık çıkış olurken bunun 19.4 milyon dolarını Bitcoin fonları oluşturdu.

Short Bitcoin” fonlarındaki çıkışlar ise üst üste 14. haftasına ulaştı. Bu fonlardaki haftalık çıkış değeri ise 3.1 milyon dolar oldu.

Ethereum fonlarından 1.9 milyon dolarlık çıkış olurken, diğer altcoin’lere yatırım yapılması da gözlerden kaçmadı. Solana ve Cardano fonlarına 600’er bin dolar, XRP fonlarına ise 500 bin dolarlık yatırım girdisi oldu. Halving zamanına çok yaklaşan Litecoin’deki yatırım miktarı ise 400 bin dolardı.

En çok fon satışının görüldüğü ülkeler ise Kanada (11.3 milyon dolar) ve ABD (11.1 milyon dolar) oldu. Almanya merkezli fonlar ise haftayı 5 milyon dolar artıda tamamladı.

Toplam kripto fon değeri 36.5 milyar dolar olurken, bunun 24.4 milyar doları Grayscale bünyesinde yer alıyor. Bu fonların büyük kısmı da, 24 milyar dolar ile Bitcoin fonlarında yer alıyor.

Öte yandan işlem hacmindeki düşüş de dikkat çekti. CoinShares, bu seneki haftalık işlem hacmi ortalamasının 1.5 milyar dolar olduğunu ancak bu rakamın geçtiğimiz hafta 915 milyon dolarda yer aldığı bilgisini verdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl