Kripto fonlarına 932 milyon dolar giriş: ETF kararına günler kala Ether’de çıkış var

Kripto para ve dijital varlık fonları geçtiğimiz hafta net 932 milyon dolar yatırım aldılar. Bitcoin fonlarına 942 milyon dolarlık yatırım gelirken, Ether fonları ise ETF onay beklentilerinin düşük olması nedeniyle 23 milyon dolar çıkış gördü. Altcoin fonları da son haftalarda olduğu gibi önemli yatrımlar aldılar.

Kripto ve dijital varlık ürünleri ikinci kez üst üste haftayı pozitif kapatmayı başardılar. Fonlar geçen haftayı 932 milyon dolarlık net girişlerle tamamladılar. En yüksek rakam yine Bitcoin fonlarındaydı. BTC fonlarına 942 milyon dolar yatırım geldi.

Ether’de düşüş ETF kaynaklı mı?

Ether fonlarında ise 23.3 milyon dolarlık satışlar söz konusuydu. Ether fonlarındaki çıkışlar ay başından bu yana 46, sene başından bu yana ise 57 milyon dolara ulaştı. Bu kadar yüklü bir satış ise, Ether spot ETF’lerine SEC tarafından gelebilecek olan muhtemel bir ret kararına bağlandı.

Altcoin fonlarına girişler sürüyor: LINK’e önemli giriş

ABD merkezli Fon Saklama ve Takas Kuruluşu (DTCC) ile ortaklaşa bir tokenizasyon denemesi yapan Chainlink’in token’ı olan LINK’e 3.7 milyon dolar giriş olurken, diğer altcoin’ler de haftayı artıda kapadılar. Litecoin fonlarına 500 bin dolar, Cardano (ADA) fonlarına 1.9 milyon dolar ve Solana fonlarına da 4.9 milyon dolarlık net yatırımlar geldi.

ABD spot ETF’leri haftayı 1 milyar dolarlık net girişlerle tamamlarken, Hong Kong’daki Bitcoin ve Ether spot ETF’leri de 5 işlem gününü 82.5 milyon dolar kayıpla kapadılar.

BlackRock, Grayscale’e yetişiyor

Yönetim altındaki toplam miktar 91 milyar dolar olurken, bunun 29 milyar doları Grayscale şirketine ait…. BlackRock’ın iShares fonu 18 milyar dolarlık varlık yönetirken Fidelity için ise bu rakam 10 milyar doların biraz üzerinde bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl