Kripto fonlarında fırtına dindi: Bitcoin ve Solana’ya yatırım var

Geçtiğimiz hafta 170 milyon dolar çıkışın olduğu kripto fonlarında fırtına bu hafta dinmiş gözüküyor. Net satış seviyesi 11 milyon dolara düşerken Bitcoin fonlarına 3.8, Solana fonlarına ise 700 bin dolarlık yatırımlar yapıldı. Solana'daki pozitif yatırımlar ise üst üste 9. haftaya ulaştı.

Avrupa’nın en büyük dijital yatırım şirketi olan CoinShares’in haftalık olarak verdiği rapor yayımlandı. Yeni rakamlar geçen haftaki sert çıkış ortamının şu an için geçtiğini gösteriyor.

Ethereum ve short-Bitcoin’de yine çıkış var

Bitcoin fonlarına 3.8 milyon dolarlık yatırım yapılırken, Ethereum fonlarındaki satışların ise 3.2 milyon dolar ile devam ettiği görüldü. Bitcoin fiyatının düşüşüne yatırım yapan short-Bitcoin fonlarındaki satışlar ise üst üste 19. haftaya ulaştı ve bu haftaki satış değeri 3.3 milyon dolar oldu.

Solana’ya 9. haftada da yatırım var

Solana fonlarına yapılan yatırımlar ise yine dikkat çekti. SOL fonları bu hafta 700 bin dolar yatırım alırken, yatırımlar üst üste 9. haftaya ulaştı. Solana fonlarına sene başından bu yana yapılan yatırım değeri de 26 milyon dolara ulaştı.

Öte yandan Polygon fonlarındaki 8.6 milyon dolarlık büyük çıkış da dikkat çekiyor.

Grayscale açık ara lider

Toplam kripto fon değeri 31 milyar dolar olarak görülürken bunun 21 milyar dolarlık kısmı ise Grayscale şirketine ait…

Bunlarla beraber ülkeler bazında en çok çıkışın olduğu ülke ise Almanya olarak göze çarpıyor. Almanya’daki kripto folarından 27 milyon olarlık çıkış olurken, ikinci sırada ise 800 bin dolar ile İsveç geliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl