Kripto fonlarına girişler sürüyor: Hacim bir haftada yüzde 55 arttı

Dijital varlık ve kripto para fonlarına geçtiğimiz hafta net 2 milyar dolar girdi. 5. hafta üstü üste girişler devam ederken bu zaman diliminde gelen yatırım 3.4 milyar dolar oldu. Bir önceki haftaya göre de, ETF/ETP hacmi %55 artarak 12.8 milyar doları aştı.

Kripto yatırım ürünleri geçtiğimiz haftayı 2 milyar dolar artıda kapadı. En çok yatırımı yine Bitcoin fonları alırken, rakam ise net 1.97 milyar dolardı. Ethereum fonları 68.9 milyon dolar girdi görürken altcoin fonlarına da yatırımlar geldi.

Solana, Litecoin, Chainlink fonlarına 700 bin dolar, XRP fonlarına ise 1.2 milyon dolar net yatırım oldu. Fantom’daki 1.4 milyon dolarlık giriş de dikkat çekti.

ABD ve BlackRock yine zirvede

Fonlar 5. haftada da üst üste net girdi görürken, bu zaman dilimindeki yatırım da 3.4 milyar doalr oldu. Haftalık hacim de, bir önceki haftaya oranla %55 arttı ve 12.8 milyar doları aştı. En çok yatırımı BlackRock’ın iShares Bitcoin fonu 948 milyon dolarla aldı. İkinci sırada da 680 milyon dolarla Fidelity vardı. ABD fonları 1.9 milyar dolar ile ülkeler bazında en çok yatırımı aldı. ABD’ye en yakın ülke ise 26 milyon dolarla Hong Kong’du.

Short Bitcoin fonlarında 5.3 milyon dolarlık çıkış olurken, bu fonlardaki çıkışlar da üst üste 3. haftasını gördü.

Sene başından bu yana 17 milyar dolarlık net çıkış gören Grayscale şirketi de, fonlarının toplam değeri de 31.8 milyar dolar olarak bu anlamdaki liderliğini korudu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl