Kripto fonlarına bir haftada 137 milyon dolar net giriş

Kripto para fonlarına geçtiğimiz hafta da önemli girişler oldu. Bir önceki haftanın net 136 milyon dolarlık girişlerinin ardından bu hafta da neredeyse aynı rakam görüldü ve 137 milyon dolara ulaşıldı. Fonlara son 4 haftadaki net giriş ise 742 milyon dolar oldu.

İçinde kripto para fonlarının da olduğu dijital yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta net 137 milyon dolarlık girişler oldu. En büyük para girdisi her zaman olduğu gibi Bitcoin fonlarınaydı. Amiral gemisi kripto paranın fonlarına 139.8 milyon dolarlık net girdi oldu. Bitcoin fonları, tüm fon girişlerinin %99’unu oluşturdu.

“Short Bitcoin”de çıkışlar sürüyor

Son haftalarda ciddi çıkışların olduğu “short Bitcoin” fonlarından geçtiğimiz hafta da 3.2 milyon dolarlık satış olduğu görülüyor. Bu fonlarda ay başından bu yana görülen çıkış 5 milyon doları buldu.

Öte yandan Ethereum fonlarının da Bitcoin’e ayak uyduramadığı görülüyor. Haftalık bazda Ether fonlarından nispeten yüksek bir rakam sayılabilecek olan net 1.6 milyon dolarlık çıkış oldu.

Solana, Polygon ve Litecoin var ama XRP yok

Ripple şirketinin büyük bir zafer elde ettiği haftada XRP fonlarına ise sadece 100 bin dolarlık giriş olması da dikkat çekiyor. XRP fonlarına olan gerçek etki, gelecek haftanın rakamlarında çıkabilir. Solana ve Polygon fonlarına 500’er bin dolar, Litecoin fonlarına ise 300 bin dolarlık net yatırımlar geldi. XRP gibi Cardano (ADA) fonları da 100 bin dolarlık yatırımlar aldılar.

Öte yandan Solana fonlarına sene başından bu yana toplamda 14 milyon dolarlık girişler oldu. Bu rakam altcoin fonları arasındaki en yüksek seviye olarak ön plâna çıkıyor.

ABD fonları uçtu!

Ülkeler bazındaki rakamlara bakıldığında ise ABD’deki kripto fonlarının adeta uçtuğu görülüyor. Bu ülkenin fonlarına toplamda net 109 milyon dolarlık giriş oldu. ABD’ye en yakın ülke ise 28.3 milyon dolarla Kanada’ydı.

Grayscale 25 milyar dolardan fazla varlık yöneterek her zaman olduğu gibi bu anlamdaki en büyük şirket oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl