Bitcoin’deki düşüş kripto fon yatırımcılarını ürküttü: 168 milyon dolar çıktı

Kripto para yatırım fonlarında geçtiğimiz hafta kırmızıya büründü. Toplamda 168 milyon dolarlık net çıkışlar olurken, en büyük çıkış ise her zaman olduğu gibi Bitcoin'deydi.

2015 bitcoin fiyatı

Kripto para fonlarında geçtiğimiz hafta büyük oranda satışlar görüldü. Toplamda net 167.6 milyon dolarlık çıkış olurken, en büyük çıkış da, yine en büyük kripto parada oldu. Bitcoin fonlarından 149.4, Ether fonlarından ise 16.8 milyon dolarlık net fon çıkışları oldu.

Short Bitcoin’den 18. haftada da çıkış

Fonlardan çıkışlar olmasına rağmen, Bitcoin fiyatının düşüşüne yatırım yapan “Short Bitcoin” fonlarının da satış görmesi dikkat çekti. Haftalık 4 milyon dolarlık çıkış olurken, satışlar üst üste 18. haftaya ulaştı.

Litecoin ve XRP fonlarına sırasıyla 400 ve 500’er bin dolarlık yatırımlar girerken, Cardano’daki giriş rakamı ise 200 bin dolardı. Binace fonlarından da 200 bin dolarlık çıkış oldu.

En çok çıkış Almanya’dan

Ülkeler bazında ise en çok çıkış Almanya’daki fonlardan oldu. Alman fonlarından 68 milyon dolar, Kanada fonlarından 61.2 milyon dolar ve ABD fonlarından da 19.5 milyon dolarlık çıkışlar oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl