Goldman Sachs, kripto para piyasaları biriminde ilk işe alımı gerçekleştirdi

Goldman Sachs, şirketin dijital varlık stratejisi geliştirmesine yardımcı olmak için dijital varlık piyasalarının başı olarak Justin Schmidt'i işe aldı.

Bankacılık devi Goldman Sachs, müşterilerine kripto paralar hakkında yardım etmek ve şirketin dijital varlık stratejisi geliştirmesine yardımcı olmak için dijital varlık piyasalarının başı olarak Justin Schmidt’i işe aldı.

Banka sözcüsü Tiffany Galvin-Cohen, 38 yaşındaki Schmidt’in New York merkezli bankanın menkul kıymetler bölümüne başkan yardımcısı ve dijital varlık piyasalarının başı olarak katıldığını açıkladı.

Daha önce ticaret firmaları Seven Eight Capital LLC ve WorldQuant LLC’de çalışan Schmidt, Linkedln profiline göre Massachusetts Institute of Technology bilgisayar bilimleri derecesine sahip.

Müşterilerini kripto pazarlarında yönlendirmede yardımcı olma konusunda lider durumda olan Goldman Sachs‘ın, bir ticaret masası oluşturmayı düşündüğü konuşuluyordu. Ancak şirket bu işe alımdan sonra bile bu iddiayı reddetti.

Gavin-Cohen, “Çeşitli dijital ürünlerde müşteri ilgisine yanıt olarak, onlara en iyi nasıl hizmet edeceğimizi araştırıyoruz. Şu ana kadar dijital varlık teklifimiz kapsamında bir sonuca ulaşamadık.” ifadelerini kulandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl