Kripto borsaları Hong Kong’da start’ı verdi: Gate.HK, coin’leri açıkladı

Dün OKX borsasının Hong Kong'da 16 adet kripto para ve token ile spot işlemlere başlamasının ardından bugün de Gate.io borsasından benzer bir açıklama geldi. Gate.HK platformunu resmen başlattığını duyuran çatı şirket Gate Group, 8 adet kripto para listeledi.

Hong Kong’da bireysel yatırımcıların kripto para alıp satmasına olanak tanıyan kanun 1 Haziran gününden itibaren yürürlüğe girecek. Dünyaca ünlü kripto para borsaları ise yavaş yavaş Hong Kong’da hizmet vermeye başladılar. Dün OKX’in yaptığı açıklamanın ardından bugün de Gate.io borsasının çatı şirketi Gate Group, Hong Kong’da hizmete başladığını duyurdu. Şirketin 23 Mayıs günü faaliyetlere başladığı belirtildi.

Bitcoin Cash yer alıyor

Şirket, Hong Kong’da Gate.HK adıyla yer alacağını ve spot kripto para işlemlerine start vereceğini belirtti. Yapılan açıklamada 8 adet kripto paranın spot işlemlerle alınıp satılabileceği ifade edildi.

Bu kripto paraların; “Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash, Polkadot, Matic, Solana ve Uniswap” olduğu bilgisi verildi.

Dün OKX borsası da 16 adet kripto para ve token’ı listeleyeceğini duyurmuştu. Gate.io’nun listesinde OKX’ten farklı olarak Bitcoin Cash’in olması da dikkat çekti.

Gate.io’dan yapılan açıklamada ayrıca ileriki dönemlerde farklı birçok trade seçeneğinin de borsada yer alacağı kaydedildi.

Tüm bunlarla birlikte Gate.HK’nın, Hong Kong regülatöründen Fon ve Kurumsal Hizmetler Lisansı aldığı da belirtildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl