Kriptoda gaza basan Hong Kong’da Web3 için görev gücü oluşturuldu

Özellikle 2022'den bu yana kripto paralar konusunda attığı olumlu adımlarla bilinen Hong Kong'da hükumet, Web3 konusunda sektör paydaşlarından tavsiyeler almak için bir görev gücü oluşturdu. Heyet, 1 Temmuz itibarıyla da görevine başladı.

1 Haziran itibarıyla yeni kripto kanunlarını yürürlüğe sokan ve bu anlamda dünyada ses getirecek hamleler yapan Hong Kong, şimdi de Web3 konusunda bir görev gücü kurduğunu açıkladı.

1 Temmuz günü görevine resmen başladığı belirtilen grup, 15 adet gayri resmi üyeden oluşuyor. Üyeler sektör içinden seçilirken, görev süresi de şimdilik 2 sene olarak açıklandı.

Yeni kurulan bu görev gücüne ise Hong Kong Maliye Bakanı başkanlık edecek. Yapılan açıklamada “sanal varlıklar”ın gelişiminin önemine değinildi ve bu anlamda Web3’ün oynadığı rolün birincil seviyede olduğu ifade edildi. Görev gücü üyeleri sektör içinden elde ettikleri öneri ve tavsiyeleri değerlendirecek ve bakana iletecek.

Konuyla ilgili konuşan maliye bakanı Paul Chan, blok zinciri teknolojisinin önemine değindi ve şunları söyledi:

“Web3 özelliklerinin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisi aracısızlığı sağlama, güvenlik ve şeffaflık ile maliyetlerin düşürülmesini de bizlere sunuyor. Finans dünyasında birçok sorunun çözülmesini sağlıyor. Hong Kong hem inovasyon hem de teknolojinin birleştiği bir merkez olması sebebiyle bu geliştirmeler için de kritik öneme sahip olan bir bölge… Gelişimi desteklemek ve belli oranda regülasyonu sağlamak arasındaki dengeyi bularak Web3’ün burada ilerlemesine izin vereceğiz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl