Kripto borsası Huobi açıkladı: PYUSD (Paypal USD) listeleniyor

Son dönemlerde kriz yaşadığı iddia edilen kripto para borsası Huobi, piyasa şartları olgunlaştığı anda PayPal şirketinin sabit coin'i olan PYUSD'yi listeleyeceğini duyurdu. Sabit coin ilk etaota USDT paritesinde listelenecek.

Gece saatlerinde Justin Sun’ın 200 milyon dolarlık USDT gönderdiği ve finansal bazı krizler yaşadığı iddia edilen Huobi borsası, PayPal’ın sabit coin’i konusunda ilk adım atan platform oldu.

Huobi’den yapılan açıklamada PYUSD’nin, piyasa dolaşımı ve likidite olgunlaşır olgunlaşmaz borsada listeleneceği belirtildi. Sabit coin’i USDT işlem çiftinde trade’e açılacak olan borsa, bir süre bu çiftte işlem ücreti almayacak.

Hatırlanacağı üzere PayPal, PYUSD adlı sabit coin’ini dün resmen açıklamıştı. Şirket Ethereum blok zinciri üzerinde çıkardığı bu token’ın ERC-20 formatında olduğunu belirtmişti. PYUSD rezervleri arasında kısa vadeli ABD tahvilleri, nakit dolar ve nakde eşdeğer varlıklar bulunuyor. Şu ana kadar 26.9 milyon dolarlık PYUSD çıkarıldı. İhraçtan sorumlu olan şirketin de Paxos olduğu belirtilmişti.

Huobi borsası son dönemde ciddi sorunlarla uğaşıyor. Bazı yöneticilerinin Çin’de utuklandıkları iddia edilse de bu durum hala doğrulanabilmiş değil. Bu iddialar orsadan son dönemde ciddi çıkışların olmasını sağlamıştı. Sadece 89 milyon dolarlık USDT rezervi kalan borsaya, dün gece itibarıyla ise Justin Sun olduğu belirtilen br kişi tarafından 200 milyon dolarlık destek gelmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl