Kripto fenomeni Justin Sun açıkladı: Meme token trade’lerine başlıyorum

Özellikle 2017 yılındaki boğa sezonunda attığı tweet'ler ve yaptığı açıklamalarda TRX başta olmak üzere birçok kripto paranın yükselişini sağlayan ancak 2021'de daha sessiz kalan Justin Sun, yine ses getirecek bir duyuru yaptı. Sun, "meme token" al-sat işlemlerine başlayacağını ve bunu açık cüzdanından yapacağını dile getirdi.

TRON kurucusu Justin Sun da “meme coin” çılgınlığına katılma kararı verdi. Sun, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada bundan sonra “meme token”larda al-sat işlemleri yapmaya başlayacağını ancak bunların hiçbirinin bir yatırım tavsiyesi anlamına gelmediğini ifade etti.

“Listelenecek demek de değil”

Poloniex borsasının bir dönem çoğunluk hissesinin sahibi olan ve aynı zamanda Huobi borsasının da danışma kurulunda yer alan Sun, alacağı token’larla ilgili ayrıca şunları söyledi:

“Bundan sonra aktif şekilde meme token’ları ve geleceği olan projeleri trade etme kararı aldım. Bunu açık adresimden yapacağım. Ancak lütfen trade’lerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını bilin. Ayrıca seçtiğim token’ların Poloniex ya da Huobi borsasında listeleneceğini de düşünmeyin. Bunun garantisi yok. Sadece eğlence için bunu yapacağım. Kayıplarımı kendim karşılayacağım, kazançlarımı ise yardım kuruluşlarına bağışlayacağım”

Sun’ın tweet’lerinin altına ise birçok “meme token” önerisinin yapılması da gözlerden kaçmadı.

Justin Sun’ın işlem yaptığı açık adresini buraya tıklayarak görebilirsiniz…

Dolandırıcı tehlikesine dikkat!

Öte yandan Sun’ın açık adresi vasıtasıyla işlem yapacak olması, buradan kendine pay çıkarmak isteyen dolandırıcıları da harekete geçirebilir. Birçok kripto dolandırıcısı, Sun’ın açık hesabına değersiz meme token’lar göndererek, bu token’ları Sun’ın satın aldığı algısını yaratabilirler. Bu yüzden cüzdanı takip edecek olanların, token’lara ve Sun’ın işlemlerine özellikle dikkat etmesi gerekiyor.

Arkham’dan cüzdan paylaşımı

Kripto istihbarat hizmeti veren ve son dönemde yanlış bilgilendirme mesajlarıyla adını duyduğumuz Arkham şirketi de, Justin Sun’ın açık olan cüzdanıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Sun’ın cüzdanını ve içerdiği kripto paraları gösteren Arkham, Sun’ın meme token al-sat kararıyla ilgili ise “Buna ne diyeceğimizi bilemiyoruz” yorumunu yaptı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl