Kripto karşıtı Kongre üyesi: Tamamen yasaklamak kısa vadede mümkün değil

ABD'li Demokrat Kongre üyesi Brad Sherman, son verdiği röportajda kripto paralara da değindi. Sherman, kripto paraların ilk çıktıkları dönemde yasaklanması gerektiğini ve bu tür varlıklara yatırım yapanların da vergi kaçakçılığını savunanlar olduğunu belirtti.

Kripto paralara karşı duruşuyla bilinen ABD’li Kongre üyesi ve aynı zamanda Finansal Hizmetler Yatırımcı Koruması Altkomitesi’nin de başkanlığını yürüten Brad Sherman, ülke medyasından Los Angeles Times’a konuştu. Kripto paraların tamamen yasaklanması gerektiği düşüncesini yineleyen Sherman, bunun ise kısa dönemde mümkün olmadığını belirtti.

“Artık çok para ve lobi var”

Kaliforniyalı politikacı, bu fırsatın ellerinde kripto paraların çıktığı ilk dönemlerde olduğunu ancak artık böyle bir durumun en azından kısa vadede mümkün olamayacağını düşündüğünü söyledi:

“Artık sektörde çok fazla para ve lobi var. Kısa vadede yasaklamak mümkün değil. Daha önce de söylediğim gibi kripto paralar terörizm ve diğer kötü aktivitelerde kullanılıyor. Vergi ödemeye karşı olan ve vergi kaçıran anarşistler kullanıyor”

Kongre toplantısına damga vurmuştu

Hatırlanacağı üzere Sherman, kripto para endüstrisinin önemli simalarının katıldığı bir Konfre toplantısında soru soran üyelerden biriydi. Soru sormaktan çok, yaptığı yorumlarla dikkat çeken Sherman, “Bitcoin Ethereum’a, o da Doge’a dönüşür! Bu kripto paraların hepsi bibirini yok eder” sözleriyle öne çıkmıştı. Sherman ayrıcabu yorumları yaptığı Aralık ayı başındaki toplantıya katılmayan Coinbase ve Tether şirketlerinin CEO’larını da eleştirmiş, “Kendilerine o kadar çok güveniyorlar ki, buraya bile gelmek zorunda hissetmiyorlar” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl