Kripto kışı, birçok fırsat getiriyor: WisdomTree CEO’su umutlu

Yönetimi altında 74 milyar dolarlık varlık bulunan ETF devi WisdomTree’nin CEO’su Jonathan Steinberg, ayı piyasası olarak da adlandırılabilecek kripto kışının birçok fırsatı beraberinde getirdiğini söyledi.

Şirketinin ikinci çeyrek finansal sonuçlarına dair konferans görüşmesinde konuşan Steinberg, “Sektör, güçlü yatırım akışının yanı sıra Super Bowl sırasında reklamların domine edildiği ve gerçek olamayacak kadar iyi teklifler vadeden kripto para şirketlerinin olduğu bir dönem geçirirken son zamanlarda ise durum önemli ölçüde değişti.” dedi.

“Zamanlaması çok iyi ve birçok fırsat sunuyor”

WisdomTree CEO’su, açıklamalarının devamında, “Bazı şirketler, regülasyon ve risk yönetimi gerçekleriyle mücadele ederken ve diğer şirketler, müşteri ve yatırımcılarının güvenini tamamen kaybetmiş halde olsa da WisdomTree için bu kripto kışının zamanlaması çok iyi ve birçok fırsat sunuyor.” şeklinde konuştu.

“Tüm finansal varlıklar blok zincirine geçecek”

WisdomTree yöneticileri, konferans görüşmesinde, 2023 ile birlikte dijital varlık girişimlerinden gelir elde etmeyi hedeflediklerini ifade ettiler. Steinberg, “Nihai amacımız, müşterilerimize finansal hizmetleri bugün olduğundan daha hızlı ve daha ucuz şekilde sunmaktır. Zaman içinde tüm finansal varlıkların blok zinciri altyapısına geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Kripto para odaklı ürünlerde yüzde 60 düşüş

ETF, ETP, endeks ve model portföyü ürünleri sunan WisdomTree’nin ikinci çeyrekte yönetimi altında varlıklar 74 milyar dolar olarak açıklandı. Bu değerde, piyasa koşullarından dolayı yüzde 6.4’lük bir düşüş gerçekleşti. Şirketin kripto para odaklı ürünlerinin yönetimi altındaki varlıklar ise yaklaşık yüzde 60 düşerek 383 milyon dolardan 151 milyon dolara geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl