Celsius, 23 milyon dolarlık satış için izin bekliyor

Yaşadığı likidite krizi sonrası temmuz ayında iflasa koruma başvurusunda bulunan ve bunun için açtığı dava New York Güney Bölgesi Mahkemesi’nde devam eden Celsius, halihazırda portföyünde tuttuğu 23 milyon dolar değerindeki 11 farklı sabit coin’i satmak için mahkemeden izin istedi. Şirket, söz konusu 11 farklı sabit coin’in hangileri olduğunu ise açıklamadı.

Dosyada bildirilene göre Celsius, “sabit coin satışının, borçluların faaliyetlerini finanse etmeye yardımcı olmak için likidite yaratmanın etkili bir yolu olduğuna” inanıyor.

Mahkeme satışlar için henüz onay vermedi ve Celsius’un talebine ilişkin oturumun 6 Ekim’de yapılacağı bildirildi.

Mevcut mali durumu incelenecek

Celsius, bir önceki ay para çekme işlemlerini durdurduktan sonra temmuz ayında ciddi mali sıkıntıların yaşayarak iflas yasasının 11. maddesi kapsamında başvurusunda bulunmuştu. O dönemde firma 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında varlığa sahip olduğunu ve eşit miktarda da tahmini yükümlülüğü bulunduğunu beyan etmişti.

Şirket 100 binden fazla alacaklı olduğunu ileri sürmüş ve elinde 167 milyon dolar nakit bulunduğunu, bunun da “yeniden yapılandırma sürecinde belirli operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını” belirtmişti.
İflas mahkemesi önceki gün, kripto kredi platformun mevcut mali durumunu incelemek üzere üçüncü taraf bir denetçinin atanmasını onayladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl