Kripto kredi firması Genesis’te CEO Moro 7 yıl sonra ayrıldı

Kripto para düşüşleri esnasında iflas eden Three Arrow Capital'a 2 milyar dolardan fazla borç verdiği ortaya çıkan Genesis Trading'de 7 yıldır çalışan ve bu sürenin 6 yılını CEO'luk yaparak geçiren Michael Moro'nun görevini bıraktığı açıklandı. Duyuru şirket tarafından resmen yapılırken, Genesis'in aynı zamanda çalışanlarının da yüzde 20'siyle yolları ayıracağı belirtildi.

Genesis Trading’in CEO’su Michael Moro’nun, şirketten ayrılacağı resmen açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada, “Bugünden geçerli olmak üzere CEO Michael Moro CEO’luk görevini bırakmıştır. Şirkete danışman olarak hizmet vermeye devam edecektir. 2020 yılında Genesis’e katılan ve firmanın gelişim stratejisi konusunda tecrübesi bulunan Derar Islim ise geçici olarak bu koltuğa oturacaktır” denildi.

Çalışan sayısında büyük tasarruf

Öte yandan şirket CEO’yu değiştirmek dışında çalışan sayısında da büyük bir tasarrufa gidecek. Çalışanalrın yüzde 20’lik kısmıyla da yollar ayrılacak.

Genesis Trading’in, geçtiğimiz aylarda yaşanan Terra LUNA çöküşünün ardından iflas eden kripto para fon şirketi Three Arrow Capital’a 2.3 milyar dolar borç verdiğiortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl