Kripto kredi hizmeti Delio, para çekme işlemlerini durdurdu

Güney Koreli bir dijital varlık platformu olan Delio, müşteri para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını bildirdi. Delio, piyasa oynaklığındaki keskin artışa dikkat çekti.

Koreli kripto kredi hizmeti Delio, bugün bir sonraki duyuruya kadar para çekme işlemlerini durdurdu.

Platform, 14 Haziran’da web sitesinde yayımladığı bir bildiride, “piyasa oynaklığında keskin bir artış ve yatırımcılar arasında artan kafa karışıklığına” dikkat çekerek, “şu anda gözaltında bulunan müşterilerin varlıklarını güvenli bir şekilde korumak” amacıyla para çekme işlemlerini geçici olarak durduracağını söyledi.

Web sitesine göre Delio, yaklaşık 1.1 milyar dolar değerinde 41 bin 740 BTC ve yaklaşık 206 milyon dolar değerinde 118.033 Ether yönetiyor.

Haru’da sıkışan fonlar nedeniyle işlemler durdu

Delio, sitesinde yaptığı bir güncellemeye göre, durdurma nedeni olarak kripto yatırım şirketi Haru’yu işaret etti. Earn Plus ürününde yüzde 12’ye varan getiri reklamı yapan Haru, 13 Haziran’da hizmet sağlayıcılarından biriyle ilgili belirtilmemiş bir sorunu gerekçe göstererek para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Firma daha önce bazı durumlarda yüzde 50’ye varan getiriler teklif etmişti. Haru, yönetim altında yaklaşık 1 milyar dolarlık varlığı olduğunu bildirdi.

Delio, yüzde 10’dan fazla getiri vadeden birkaç kripto tasarruf ürünü sunuyor. Müşteriler, genellikle hedge fonları gibi borçlulara verilen dijital varlıklar olan mevduatları kilitleyerek genellikle daha iyi getiri elde edebiliyorlar.

Şirket, “daha sonra tespit edilen gerçekler”, müşterilerin varlıklarını korumak için atılan adımlar ve benzeri konulardaki açıklamalarla müşterilerine daha fazla güncelleme sağlayacağını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl