Kripto kredi platformu Nexo, zor durumdaki rakip Vauld’u satın alıyor

Finansal açıdan zor zamanlardan geçen ve dün çekim işlemlerini askıya alan kripto kredi platformu Vauld, rakip firma Nexo tarafından satın alınmak üzere... İki şirketin de, anlaşmaya çok yakın oldukları hatta belli şartlar içeren bir önprotokol de imzaladıkları belirtildi.

Bu hafta dev şirketlerle ortaklık açıklayan 4 altcoin

Kripto para piyasalarının sert şekilde düşmesi, “kripto bankası” olarak da geçen merkezi borç ve faiz platformlarını da zor duruma düşürmüştü. Likidite sıkıntısı çeken şirketler, finansal açıdan zor duruma düşerken bugünlere daha fazla hazır olan diğer rakip şirketlerin ise radarına girdiler.

Celsius’un çekim işlemlerini askıya aldığı ilk günlerde, şirkete finansal destek talebinde bulunan ancak “Hayır” cevabı alan Nexo ise gözünü bir başka zor durumda olan firma Vauld’a çevirdi. Dün platformdan çekim işlemlerini kapatan Vauld’a, Nexo resmen talip oldu, hatta taraflar arasında belli şartlar içeren bir önprotokol de imzalandı.

60 gün araştırma süresi olacak

ABD medyasından The Block’a konuşan Nexo kurucusu Antoni Trenchev, Vauld ile bir önprotokol imzaladıklarını ve buna göre şirketi yüzde 100 oranda satın almak için 60 günlük özel bir araştırma süresi elde ettiklerini belirtti:

“Kayıtlarında ne olup bittiğini net şekilde görmemiz gerekiyor. Bu da biraz zaman alacak. Ancak bu belgelere ulaşabilecek tek şirket de biziz”

“Varlıklarına göre hamlemizi belirleyeceğiz”

Nexo’nun elinde olan ya da olmayan varlıklar üzerinden bir yol belirleyeceklerini belirten Trenchev şu ifadeleri kullandı:

“Araştırma süresinden elde edeceğimiz verilere göre yeniden yapılandırma ya da finans sağlama gibi adımlar atacağız. Eğer Vauld’un uzun vadeli stake ettiği ya da yatırım yaptığı varlıklar varsa, bunları satın alıp likidite sağlayabiliriz. Ancak varlıklar kaybolduysa, Nexo bu boşlukları doldurabilir ve bu şekilde bir destek sağlayabilir. Tüm çerçeveye bakmalı ve Nexo açısından kârlı bir durum olup olmayacağını da görmeliyiz”

“Güney Asya bizim için önemli ve orada güçlüler”

Trenchev ayrıca, Nexo’nun neden Vauld ile ilgilendiği sorusuna da “Hindistan başta olmak üzere, Güney Asya bölgesinde onlara karşı büyük bir ilgi var. Bu bölge bizim için de önemli bir pazar, dolayısıyla Vuald hamlesi mantıklı görünüyor” dedi.

2018 yılında Darshan Bathija ve Sanju Kurian tarafından kurulan Singapur merkezli Vauld’un ekibinin büyük kısmı Hindistan’da çalışıyor. Şirketin en iyi döneminde, yönetimi altında toplamda 1 milyar dolar değerde varlık bulunuyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl