Hafta sonu krizinde iki kripto borsasına 300 milyonluk giriş: Dipten mı aldılar?

Cuma akşamı itibarıyla başlayan ve cumartesi zirve yapan İran ve İsrail arasındaki gerilim kripto paralarda yıllarca unutulmayacak bir düşüş getirirken, piyasanın dip yaptığı zamanlarda ise iki borsaya Tether Hazinesi'nden 300 milyon dolarlık USDT transfer edildiği ortaya çıktı.

Mart ayında 73 bin dolarla tarihi zirvesine ulaşan Bitcoin, volatil hareketlerine devam ederken, hafta sonu ise 61 bin doların da altına indi. Bitcoin’in düşüşü ise altcoin’leri adeta darmadağın etti. Bu sert düşüşte bazı kişi veya kurumların ise önemli alımlar yaptıkları tahmin ediliyor.

İki borsaya 300 milyon USDT

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in paylaştığı bilgiye göre büyük fiyat düşüşünün yaşandığı cumartesi ile pazar günü Tether Hazinesi’nden Bitfinex ve Kraken borsasına toplamda 297 milyon dolarlık USDT aktarıldı. Bu transferlerin ardından piyasanın toparlanmaya başlaması da dikkat çekti.

Bilindiği üzere Tether Hazinesi, USDT tutan büyük kişi ve kurumların token’larını tutuyor. Tether firmasıyla KYC bilgilerini paylaşan bu cüzdan sahipleri USDT’lerinin karşılığında zaman zaman şirketten gerçek ABD doları da talep edebiliyorlar. Dolayısıyla alım yapan bu hesap sahiplerinin büyük fon firmalarından olma ihtimali de bir hayli büyük…

İran’ın İsrail’e füze ve drone saldırısı yapacağı istihbaratı küresel medya kurumları tarafından cuma akşamı haberleştirilmiş ve cumartesi gecesi de beklenen saldırı gerçekleşmişti. Bu harekat, kripto paralarda tarihin en hızlı ve sert düşüşlerinden birine neden olmuştu. Bitcoin 1 saatlik süre içerisinde %10’a yakın düşüş kaydetmiş ve 61 bin doların da altına inmişti.

Pazar günü yeniden 64 bin doların üzerine çıkan en büyük kripto para, bu sabah erken saatlerde ise önce 65 bin doları geçmiş, daha sonra ise Hong Kong ETF haberleriyle birlikte 66 bin doların da üzerine çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl