Kriptoda öyle bir düşüş geldi ki, tek bir günde 685 milyon dolar gitti

Bitcoin'in son 24 saatte %7'den fazla düşüş yaşaması vadeli işlemleri de sert vurdu. Mt. Gox borsası transferleriyle gelen korku ve panik, vadeli işlem piyasalarında 685 milyon dolar değerden fazla kripto pozisyonunun tasfiye olmasına neden oldu. Bu rakamın 590 milyon dolarını ise uzun pozisyonlar oluşturdu.

Bitcoin haftalık bazda şu ana kadar %13’lük büyük bir düşüş yaşarken, Alman hükumetinden sonra Mt. Gox borsasının adımları kripto dünyasına sert darbe vurdu. Zarar gören alanlardan biri de vadeli işlem piyasalarıydı.

700 milyon dolara yaklaştı

Bitcoin’in 53.200 dolara kadar düşmesi, kaldıraçlı ve vadeli işlemlerde 24 saat içerisinde 685 milyon dolarlık kripto pozisyonunun tasfiye olmasına neden oldu. Bu likidasyonların 590 milyon doları uzun, 95 milyon doları ise kısa pozisyonlara aitti.

Okumadan geçmeyin! | Mt. Gox nedir? Kripto para piyasasının son 10 yılına damga vuran hack olayı

Bitcoin pozisyonlarındaki tasfiye 230 milyon dolardı. Bu rakamın 185 milyon doları uzun pozisyonlardaydı. Ether’deki likidasyon değeri de, 167 milyon dolar ile Bitcoin’e yakındı.

230 binden fazla kişinin pozisyonu tasfiye oldu

En çok likidasyon 346 milyon dolar ile Binance’teydi. İkinci sırada ise 173 milyon dolarla OKX vardı. Pozisyonları tasfiye olan kişi (trader) sayısı da 230 binin üzerindeydi.

Kripto para piyasalarının toplam değeri 2 trilyon dolara kadar düştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl