Kripto madencilik şirketleri ABD’de lobi grubu kurdu

Dünyanın en büyük kripto madencilik şirketlerinin bulunduğu ABD'de, endüstrinin dertlerini anlatmak ve yanlış anlaşılmaları gidermek için bir madencilik lobisi grubu oluşturuldu. Grup, Washington'daki politikacılarla görüşmelerde bulunacak.

bitcoin-madenciligi

ABD kripto madencilik endüstrisi de bir lobicilik grubu kurdu. Dijital Enerji Konseyi adı verilen grup, Washington’daki politikacılarla görüşmelerde bulunacak ve kripto para madenciliği konusundaki yanlış anlaşılmaları gidermek için çalışacak.

Dün resmen kurulan ve Twitter hesabından da duyurusunu yapan grup, “Bu konsey sadece dijital varlık madenciliği ve enerji politikaları konusunda çalışacak ve bunu federal seviyede yapacaktır” dedi. Grup ilk etapta sadece ABD içindeki konularla ilgili çalışmalarda bulunacak.

Hatırlanacağı üzere mart ayında ABD başkanı Joe Biden, hazırlanan bir yasa tasarısının içine, kripto para madencilerinden alınan verginin kademeli olarak yüzde 30’a çıkarılmasını zorunlu hale getiren bir madde de eklenmesini istemişti. Yaşanan tartışmalar sonucunda bu madde, tasarıdan çıkarılmış ve madenciler rahat bir nefes almıştı.

İşte kripto madencilik konseyi, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için de ABD’nin başkentinde politikacılarla sürekli olarak görüşmeler yapmayı planlıyor.

Konseyin ana hedeflerinden birinin de, madencilerin sürekli olarak enerji harcadığı ve ABD hane halkının enerji hakkını aldığı görüşünü değiştirmek olacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl