Kripto merkezi olan Hong Kong’a Huobi de adım attı

Yeni regülasyon kurallarıyla yeni bir kripto başlangıcı yapan Hong Kong'a, OKX ve Gate.io borsalarının ardından Huobi de adım attı. Şirket kurumsal ve perakende müşterilere hizmetlerine de başladı.

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan Huobi, Hong Kong’da Huobi HK adıyla hizmet vermeye başladı. Şirket, Hong Kong regülatörüne lisans başvurusunda da bulunurken, hem perakende hem de kurumsal müşteriler için spot kripto işlemleri başlattı.

Hong Kong’da firmaların faaliyetlerine başlayabilmesi için lisans başvurusunda bulunmaları yeterli görülüyor. Dolayısıyla başvuru için gerekli şartları sağlayan şirket, bugün itibarıyla hizmet vermeye başladı.

Huobi ayrıca, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na yaptığı başvuruyu, Twitter hesabından da duyurdu:

“Hong Kong’daki regülasyonlar, kripto paraların dünya çapında yayılmasına büyük katkı verecektir. Huobi olarak biz de regülatörlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz ve Hong Kong’un Web3 merkezi olmasını destekleyeceğiz”

Son dönemde TRON kurucusu Justin Sun’ın çalışmalarıyla işlem hacimlerini artıran Huobi, mayıs ayında şu ana kadar toplamda 12.7 milyar dolarlık hacim rakamına ulaştı. Borsa bu anlamda Binance, Coinbase ve OKX’in ardından 4. sırada bulunuyor.

Hong Kong’da 1 Haziran itibarıyla yeni kripto regülasyonları devreye girecek. Geçtiğimiz günlerde Gate.io ve OKX borsaları da Hong Kong iştiraklerini resmen duyurmuşlar ve burada işleme açacakları kripto paraları da resmen açıklamışlardı.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl