Kripto milyarderi Roszak’ın girişimi Vesper’da Earn’ün beta versiyonu hazır

Kripto varlıkların kilitlendiği ve karşılığında getiri elde edilen bir DeFi ekosistemi olan Vesper'in "Earn" havuzlarından ilki, beta versiyonuna geçti. Bu özellikle birlikte herhangi bir token'ın sisteme kilitlenmesi halinde başka bir token kazanılabilecek. Hayata geçen havuzlardan ilki Ethereum yatırılan ve karşılığında getiri olarak DAI elde edilen havuz oldu.

Basın bülteni

Vesper’in Earn havuzlarından ilkinin beta versiyonu bugün hazır duruma geçti. İlk etapta Ethereum kilitleyen kullanıcılar DAI faizi alabilecekler. Bu yılın 4. çeyreğinde sisteme açılacak diğer getiri havuzları ise şu şekilde:

  • WBTC yatırıp DAI kazanma
  • USDC yatırıp ETH kazanma
  • USDC yatırıp WBTC kazanma

Earn fırsatları

Hem DeFi hem de geleneksel finans anlamında yeni fırsatlar sunan “programlanabilir getiri” konseptinin Vesper topluluğu arasında bir süredir tartışıldığı biliniyordu. İşte Vesper’cileri heyecanlandıran bazı Earn uygulamaları:

  • Para harcama: Kripto varlıklarınız sayesinde para harcama oranınız düşebilir.
  • Dolar maliyet ortalaması tutturmak: Sabit coin varlıklarınız otomatik olarak, ortalamanızı düşürebilir.
  • Bağış havuzları: Getirilerinizin bir bölümünü bağışlayarak, kripto fonunuzdan harcama yapmadan kontrollü bir yardım sağlayabilirsiniz.
  • Evergreen Fonları: Bir proje için getiri üreterek o projenin token’ını kazanın.

Vesper Earn, üzerinde karmaşık yapıların inşa edilebilmesine izin veren bir DeFi LEGO tuğlası olarak da görülebilir. Vesper topluluğu, içinde NFT’lerin de bulunduğu bir bağış havuzuna ilgi gösteriyorlar ve yatırdıkları varlıklar için de puanlar kazanıyorlar. Bu puanlar da sanatçılar tarafından oluşturulan NFT’lere çevrilebiliyor ve böylece bağış havuzu desteklenmiş oluyor.

Beta detayları

Yeni kazanç havuzlarının beta versiyonu esnasında havuzlar için, Vessper’ın Şubat 2021’deki başlangıcıyla aynı hesaplama tarzı kullanılacak ve her bir havuz 5 bin VSP ile teşvik edilecek. (Dolayısıyla bir kullanıcının ödülleri, zaman içinde havuza verdiği katkı oranıyla hesaplanacak)

Beta süresinin bir ayı aşması durumunda, havuzlara ayda 3 bin fazladan VSP ödülü verilecek.
Örnek olarak beta’daki 29 gün 5 bin VSP’ye eşitken, 31 gün ise 8 bin VSP’ye eşit olacak. Getiride %25’lik bir performans ücreti alınacak ancak yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir işlem ücreti bulunmuyor.

Vesper, DeFi ürünlerinin kolay kullanımı için yaratılmış bir platform.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl